REKLAMA

Andrzej Duda: Liczę, że innowacje będą ważnym filarem współpracy Polski i USA

  • Autor: PAP/MN
  • 19 września 2016 19:21
Andrzej Duda: Liczę, że innowacje będą ważnym filarem współpracy Polski i USA Prezydent zwrócił uwagę, że Polacy odnoszą sukcesy w międzynarodowych konkursach dotyczących nowych technologii (fot. bbn.gov.pl)

• Prezydent Andrzej Duda liczy na to, że innowacje staną się ważnym filarem współpracy gospodarczej między Polską a Stanami Zjednoczonymi.
• Mówił o tym w poniedziałek 19 września w Nowym Jorku podczas spotkania z przedstawicielami amerykańskiego biznesu.

Innowacyjność jest kluczowym elementem nowoczesnej, konkurencyjnej gospodarki; ma ona decydujący wpływ na produktywność i wzrost gospodarczy - mówił prezydent podczas spotkania zorganizowanego przez U.S. Chamber of Commerce.

Andrzej Duda zaznaczył, że polski rząd pracuje nad programami, których celem jest zwiększenie innowacyjności polskiej gospodarki. Wyraził nadzieję, że innowacje staną się ważnym filarem gospodarczej współpracy między Polską a Stanami Zjednoczonymi. "Widzę wielki potencjał w wykorzystaniu możliwości naszych najbłyskotliwszych umysłów" - mówił.

Prezydent zwrócił uwagę, że Polacy odnoszą sukcesy w międzynarodowych konkursach dotyczących nowych technologii. Przypomniał, że w ubiegłym roku sonda kosmiczna skonstruowana przez polskich studentów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zwyciężyła w konkursie organizowanym przez NASA. Z kolei w tym roku projekt licealistów z Płocka prześwietlania piramid mionami wygrał globalny konkurs Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych w Genewie (CERN). Andrzej Duda mówił też o spotkaniu z przedstawicielami polskich startupów zorganizowanym w ubiegłym tygodniu w Pałacu Prezydenckim.

"Jestem głęboko przekonany, że naszym celem i naszą odpowiedzialnością jest stworzenie warunków, aby takie przedsięwzięcia i firmy się rozwijały. To obszar, w który jestem bardzo zaangażowany" - dodał prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA