REKLAMA

Andrzej Duda może odwiedzić Norwegię

  • Autor: PAP/GP
  • 02 lutego 2016 16:45
Andrzej Duda może odwiedzić Norwegię Erna Solberg podkreśliła, że podczas spotkania z premier Szydło omawiano możliwą wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w tym roku w Norwegii. (fot. twitter.com/PremierRP)

- Polska jest dla nas coraz bardziej istotnym partnerem - podkreśliła premier Norwegii Erna Solberg po wtorkowym (2 lutego) spotkaniu w Oslo z premier Beatą Szydło. Rozmowa dotyczyła współpracy energetycznej, kwestii uchodźców i spraw bezpieczeństwa. Nie wykluczyła, że prezydent Andrzej Duda odwiedzi jej kraj jeszcze w tym roku.

Erna Solberg przypomniała, że 100 tys. Polaków mieszka w Norwegii i są oni najbardziej znaczącą mniejszością zamieszkującą ten kraj. Podkreśliła, że Polska jest w pierwszej dziesiątce partnerów handlowych Norwegii.

- Mamy duże pole do współpracy, jeśli chodzi o relacje dwustronne. Rozmawialiśmy o kwestiach związanych z energetyką, o kwestii uchodźców, sprawach bezpieczeństwa w Europie - powiedziała premier Norwegii.

Przeczytaj o dywersyfikacji dostaw energii do Polski.

Jak dodała, rozmowa dotyczyła też międzynarodowej konferencji ws. pomocy dla Syrii, która odbędzie się w czwartek w Londynie.

Erna Solberg podkreśliła, że podczas spotkania omawiano też możliwą wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w tym roku w Norwegii.

- Polska jest dla nas coraz bardziej istotnym partnerem. Współpracujemy w ramach strefy Schengen, polityki zagranicznej i wewnętrznej  - oceniła premier Norwegii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA