REKLAMA

Andrzej Duda: Niemcy są naszym wielkim partnerem

  • Autor: PAP/AT
  • 19 maja 2017 12:58

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier może uważać mnie za rzecznika dobrych polsko-niemieckich relacji - powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Niemiec. Chciałbym, by te relacje układały się jak najlepiej - dodał.

"Cieszę się, że to właśnie pan Frank-Walter Steinmeier jest dzisiaj prezydentem Republiki Federalnej Niemiec" - podkreślił prezydent Duda. Jak zauważył, zawsze był on wielkim rzecznikiem dobrych relacji polsko-niemieckich oraz jest znawcą spraw polskich i spraw sąsiedzkich. "Cieszę się, że będę mieć możliwość współpracy w dziedzinie relacji, na których mnie bardzo zależy" - podkreślił.

"Niemcy są naszym wielkim partnerem, przede wszystkim gospodarczym, wielkim sąsiadem. Chciałbym ogromnie, by te relacje, i polityczne, i gospodarcze, i międzyludzkie układały się jak najlepiej" - powiedział Duda.

Jak mówił, zadeklarował prezydentowi Niemiec, że może go uważać w Polsce za rzecznika najlepszych polsko-niemieckich relacji. "Prosiłem pana prezydenta o opiekę nad Polonią w Niemczech i mieszkającymi tam Polakami" - poinformował.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Roman Kafel 2017-05-19 22:05:38
    Juz raz byl taki przed Panem Prezydentem...tez nie byle kto...bo Boleslaw Chrobry..ale za to jemu Cysorz Rzymski Nartodu Niemieckiego dal korone.... No a potem mielismy Millenium Partnerstwa!
  • antoni antczak 2017-05-19 20:59:00
    Nie wierzę w to panie prezydencie.Niemcy prowadzą politykę uzurpatora europy.Wiadomo że merkel tusk vel david dehl oraz wladimir służyli w tej samej formacji stasi ddr.Dzisiaj realizują co zaplanowali od 80 roku.Wszystko na rzecz niemiec.Przykładem nord stream 2.A to piepszenie pani merkel o sankcjach dla rosji to bajki.Chodziło o to żeby sankcjami rosyjskimi dowalić Polsce.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA