REKLAMA

Andrzej Duda podpisał rządowy program 500 plus

 • Autor: PAP/GP
 • 17 lutego 2016 13:24
Andrzej Duda podpisał rządowy program 500 plus Prezydent Andrzej Duda i minister Elżbieta Rafalska (fot.twitter.com/prezydentpl)

• Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą program "Rodzina 500 plus"
• Świadczenie w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody.
• Wypłaty świadczeń mają ruszyć w kwietniu.

- To najlepszy wzorzec, że państwo pomaga rodzinom w wychowaniu dzieci i daje im wsparcie - powiedział prezydent Andrzej Duda, podpisując ustawę wprowadzającą program "Rodzina 500 plus".

17 lutego prezydent podpisał ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która wprowadza program "Rodzina 500 plus".

- To jest dla mnie niezwykle radosny dzień, ponieważ po raz pierwszy od 1989 roku powstaje i dziś zostanie zakończony proces legislacyjny ustawy, która rzeczywiście oznacza wsparcie ze strony polskiego państwa dla tych, którzy są w naszym kraju najważniejsi, dla rodzin, które mają dzieci - mówił Andrzej Duda tuż przed złożeniem podpisu pod ustawą.

Dodał, że to właśnie jest wzorzec najlepszy - to, że państwo pomaga rodzinom w wychowaniu dzieci. - Nie zastępuje rodziny w wychowaniu, nie narzuca rodzicom modelu wychowania dzieci, nie wymusza, w jaki sposób mają swoje dzieci wychowywać, ale daje możliwość, żeby wesprzeć te rodziny, które dzieci mają - podkreślił prezydent.

Program "Rodzina 500 plus" zakłada, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe - 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat. Wypłaty świadczeń mają ruszyć w kwietniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • matka 2016-02-17 14:21:21
  Do fryzjer: co za brak kultury i szacunku dla kobiet , chamskie i bandyckie zachowanie - wstydź się wypisywać takie obrażliwe słowa , nie znasz kultury , widać z domu nie wyniosłeś i już będziesz takim arogantem. Ano śmieje się , że wreszcie Polska będzie ostatnim cywilizowanym krajem w którym dopiero po 25 latach wolności wprowadza się świadczenia na nasze dzieci , gdyż niektóre z nich żyją w biedzie i ubóstwie , rodzice nie mają pieniędzy na polski chleb powszedni. Widać , że przybyłeś chyba z kosmosu , albo udajesz nieuka ???
 • janina 2016-02-17 14:19:28
  to dobrze ze pomoga dzieciom 'kiedy beda dyskutowac o wczesniejszych emeryturach obiecali i juz zapomnieli
 • fryzjer 2016-02-17 14:10:56
  Z czego ta ruda baba się cieszy ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA