REKLAMA

Andrzej Duda: Prezydent Lech Kaczyński chciał Polski równych szans

  • Autor: PAP/MN
  • 17 listopada 2016 12:59
Andrzej Duda: Prezydent Lech Kaczyński chciał Polski równych szans Kongres z udziałem prezydenta i premier odbywa się w podrzeszowskiej Jasionce. (fot. twitter)

• Polska równych szans, zrównoważony terytorialnie rozwój gospodarczy kraju, były niezwykle ważne dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego - powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając w czwartek (17 listopada) w podrzeszowskiej Jasionce gospodarczy Kongres 590.
• Premier Beata Szydło powiedziała z kolei, że rząd buduje nowoczesną Polskę, opartą na wartościach i tradycji.

Prezydent wyraził radość, że kongres odbywa się właśnie w Rzeszowie, na Podkarpaciu, w województwie, o którym mówi się, że "należy do ściany wschodniej". "Przez wiele lat mówiło się bardzo często w mediach, że to jest taka Polska B. Jeżeli ktoś uważa, że to jest Polska B, jakaś gorsza Polska, to bardzo serdecznie zapraszam do Rzeszowa, do tego Centrum Konferencyjnego, zapraszam na Podkarpacie" - mówił prezydent.

Duda mówił też o wizji gospodarczego rozwoju prezentowanej przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, której - jak zaznaczył - nie udało się zrealizować, "dlatego że nie było dla tej wizji pozytywnego odzewu ze strony ówczesnego rządu PO-PSL, ze strony ówczesnego premiera Donalda Tuska".

"Ich wizja była inna, nie była tak ukierunkowana na wspieranie polskiej przedsiębiorczości, na to, co było niezwykle ważne dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego, czyli na zrównoważony rozwój w sensie terytorialnym, na stwarzanie Polski równych szans" - podkreślił.

Głos zabrała również premier Beata Szydło. "Bardzo często mówi się, że Podkarpacie to jest polska Bawaria. Moim marzeniem i ambicją jest, żeby - kiedy będę kończyć pracę jako premier Rzeczypospolitej Polskiej - mówiono: Bawaria? Tak, to takie niemieckie Podkarpacie" - powiedziała Szydło.

Premier zaznaczyła, że ten region się zmienia, "pięknieje i staje się coraz bardziej nowoczesny". Podkreśliła, że największym bogactwem i kapitałem Podkarpacia są ludzie. "To jest też największy kapitał naszej ojczyzny, Polski" - oceniła.

Zdaniem Szydło region Podkarpacia łączy nowoczesność i tradycję. "Nowoczesność i wartości to na czym nam zależy, co w tej chwili dla polskiego rządu, pana prezydenta, jest najistotniejsze. Budujemy nowoczesną Polskę, opartą na wartościach i tradycji" - powiedziała premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA