REKLAMA

Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem elektem Francji

  • Autor: PAP/JS
  • 12 maja 2017 20:13
Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem elektem Francji Andrzej Duda odbył telefoniczną rozmowę z prezydentem elektem Francji Emmanuelem Macronem (fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

Andrzej Duda odbył telefoniczną rozmowę z prezydentem elektem Francji Emmanuelem Macronem - poinformowała wieczorem na twitterze Kancelaria Prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda i prezydent elekt Francji Emmanuel Macron umówili się wstępnie na pierwsze spotkanie na marginesie najbliższego szczytu NATO - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Szczerski poinformował też, że w trakcie piątkowej rozmowy telefonicznej, która trwała kilkanaście minut, "ustalono, że prezydent Macron podejmie się roli gospodarza szczytu Trójkąta Weimarskiego w pierwszym dogodnym terminie".

"(Macron) Powiedział, że chciałby podjąć dyskusję na tematy dotyczące modelu rynku wewnętrznego i konkurencji na rynku wewnętrznym" - podkreślił Szczerski.

Według szefa gabinetu prezydenta, Macron powiedział wyraźnie, że "chciałby to zrobić w sposób bardzo konstruktywny i wyważony".

"W przyszłości będzie dążenie, by unikać zadrażnień, by w sposób konstruktywny rozmawiać o przyszłości Europy, a także kwestiach, które w kampanii ostro wybrzmiały, a teraz mają być dyskutowane w sposób konstruktywny, spokojny, z dobrą wolą" - powiedział Szczerski.

Emmanuel Macron - centrysta i kandydat proeuropejski - wygrał w ubiegłą niedzielę drugą turę wyborów prezydenckich we Francji pokonując kandydatkę skrajnej prawicy Marine Le Pen.

Przekazanie władzy przez ustępującego szefa państwa socjalistę Francois Hollande'a prezydentowi elektowi nastąpi w niedzielę, 14 maja. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA