REKLAMA

Andrzej Duda: Rozważamy wyjazd na Ukrainę

  • Autor: pt/pap
  • 10 listopada 2017 06:19
Andrzej Duda: Rozważamy wyjazd na Ukrainę Andrzej Duda (fot.prezydentpl)

"Rozważamy to cały czas" - powiedział prezydent Andrzej Duda, pytany czy wybiera się w grudniu na Ukrainę. Poinformował, że pragnie odwiedzić groby Polaków w Charkowie; przypomniał też, że 17 stycznia Polska obejmie miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, gdzie sprawa Ukrainy będzie poruszana.

"Ta sprawa ma kilka aspektów. Jeden to moje osobiste pragnienie odwiedzenia grobów Polaków w Charkowie. Jest to kwestia bardzo ważna dla mnie osobiście i także jako prezydenta. Natomiast drugi element ma związek z tym, że za nieco ponad dwa miesiące, na posiedzeniu 17 stycznia obejmiemy miejsce w Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, gdzie sprawa Ukrainy będzie poruszana. A to ma być właśnie wizyta, która powinna służyć spojrzeniu na to, jak wygląda sytuacja w regionie donieckim i regionie ługańskim" - powiedział prezydent w wywiadzie dla Naszego Dziennika.

"Jednocześnie mamy też niedobre sygnały ze strony ukraińskiej, które dla mnie jako prezydenta Rzeczypospolitej są nie do przyjęcia. Nie godzę się na to, aby ludzie, którzy zajmują eksponowane stanowiska we władzach ukraińskich, głosili poglądy, które są de facto antypolskie" - dodał.

Odnosząc się do stwierdzenia, że w Polsce nie ma takiego problemu, by politycy obozu rządowego głosili hasła antyukraińskie, prezydent zauważył: "Właśnie, i mamy prawo oczekiwać tego samego od drugiej strony". 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • mzak 2017-11-10 09:22:19
    Jest szansa, aby był to wyjazd w jedną stronę? W odruchu litości nad Ukrainą, podeślijmy im nasze, prezydenckie Słońce znad Wisły. A co, ma im być lepiej?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA