REKLAMA

Andrzej Duda: Rozwiązanie kryzysu w Syrii tylko na drodze politycznego dialogu

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 18 sierpnia 2016 08:17
Andrzej Duda: Rozwiązanie kryzysu w Syrii tylko na drodze politycznego dialogu Janem X to grecko-prawosławny patriarcha Antiochii i całego Wschodu. (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

• Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę (17 sierpnia) w Pałacu Prezydenckim z Janem X, Grecko-prawosławnym patriarchą Antiochii i całego Wschodu, składającym oficjalną wizytę w Polsce.
• W spotkaniu z patriarchą i przybyłą delegacją uczestniczyli Małgorzata Sadurska, szefowa Kancelarii Prezydenta oraz Wojciech Kolarski, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Tematem rozmowy Andrzeja Dudy z Janem X była m.in. sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie, szczególnie w Libanie i Syrii, gdzie toczy się konflikt zbrojny.

W trakcie spotkania prezydent podkreślił, że państwo polskie popiera międzynarodowe inicjatywy na rzecz rozwiązania kryzysu w Syrii, dostrzegając potrzebę wznowienia rozmów w Genewie. Dodał też, że rozwiązanie sytuacji w Syrii możliwe jest jedynie na drodze politycznego dialogu. Wszelkie międzynarodowe inicjatywy dotyczące przyszłości Syrii muszą uwzględniać ścisłą współpracę z samymi Syryjczykami, którzy powinni samodzielnie zadecydować o swojej przyszłości.

Czytaj też: Rząd oficjalnie: Po obniżeniu wieku emerytalnego świadczenia będą niższe

Andrzej Duda podtrzymał też deklaracje gotowości niesienia pomocy chrześcijanom na Bliskim Wschodzie powołując się na przykłady zaangażowania państwa polskiego w pomoc humanitarną świadczoną w miejscu toczącego się konfliktu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA