REKLAMA

Andrzej Duda spotka się z papieżem Franciszkiem

  • Autor: PAP/JS
  • 09 czerwca 2016 13:44
Andrzej Duda spotka się z papieżem Franciszkiem (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

• Dla prezydenta Andrzeja Dudy każde spotkanie z ojcem świętym jest ogromną radością - powiedziała szefowa kancelarii prezydenta Małgorzata Sadurska.
• Przypomniała, że w Krakowie Andrzej Duda po raz trzeci spotka się z Franciszkiem; prezydent powita papieża na lotnisku w Balicach.

Jak mówiła, prezydent wraz z małżonką powita ojca świętego na wojskowym lotnisku w Balicach - będzie to krótka ceremonia przywitania, weźmie w niej udział delegacja władz i duchowieństwa; oficjalna ceremonia powitania papieża planowana jest później na Wawelu. Ma w niej wziąć udział 600-800 osób, m.in. przedstawiciele władz oraz korpus dyplomatyczny.

Andrzej Duda uczestniczyć ma w mszy na Jasnej Górze, dziękczynnej za 1050 lat od chrztu Polski.

Prezydent ma również wziąć udział w głównym punkcie ŚDM, czyli mszy w Brzegach, a finalnie także w ceremonii pożegnania ojca świętego na wojskowych Balicach w Krakowie.

Zobacz też: MEN zdradza pierwsze szczegóły nowego systemu edukacji w Polsce

"Pan prezydent serdecznie zaprasza wszystkich młodych ludzi na spotkanie z ojcem świętym w Krakowie" - powiedziała Sadurska. Jak przypominała, prezydent wraz z małżonką nagrali spot zachęcający do udziału w ŚDM.

"ŚDM to święto bardzo ważne dla nas Polaków, którzy jesteśmy spadkobiercami myśli i przesłania św. Jana Pawła II; przecież papież Polak wskazywał właśnie na młodych ludzi, którzy niosą nadzieję, radość, dobro i optymizm" - podkreślała.

W czwartek na równoczesnych konferencjach w Krakowie i Warszawie zaprezentowano oficjalny program papieskiej wizyty.

Papież przyjeżdża do Polski w związku ze Światowymi dniami Młodzieży w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA