REKLAMA

Andrzej Duda upamiętni ofiary wydarzeń kieleckich z 1956 roku

  • Autor: GP
  • 01 lipca 2016 10:58
Andrzej Duda upamiętni ofiary wydarzeń kieleckich z 1956 roku Andrzej Duda, po upamiętnieniu ofiar poznańskich roku 1956 ,uda się do Kielc, gdzie też przypomni opór wobec władz komunistycznych. (fot.:Grzegorz Jakubowski/KPRP/prezydent.pl)

• Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek (4 lipca) odwiedzi Kielce.
• Będzie uczestniczył w uroczystościach upamiętniających sprzeciw kielczan wobec władz PRL w 1956 roku.

Kancelaria Prezydenta informuje, że prezydent Andrzej Duda odwiedzi w poniedziałek (4 lipca) Kielce. Jego wizyta będzie częścią obchodów okolicznościowych w mieście, które było sceną tragicznych wydarzeń w 1956.

Główna część obchodów przewidziana jest na południe w okolicy ul. Planty. W planie uroczystości jest przewidziane przemówienie głowy państwa.

Czytaj: Prezydenci Polski i Węgier na obchodach 1956 w Poznaniu

W Kielcach obchody potrwają od 2 do 4 lipca. Będą wzbogacone o ekspozycję wystawy zawierającej pamiątki i dokumenty obrazujące wydarzenia sprzed lat. Ponadto odbędzie się projekcja filmu "Przy Planty 7/9" w reżyserii Lawrence’a Loewingera i Michała Jaskulskiego.

W poniedziałek obchody zakończy uroczysty koncert. Zagra Sinfonia Varsovia prowadzona przez Jerzego Maksymiuka.

W roku 1956 przez część polskich miast przetoczyły się protesty robotników wywołane zapowiedzianymi podwyżkami artykułów żywieniowych. Były na tyle poważne, że część protestów władza tłumiła za pomocą siły.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA