REKLAMA

Andrzej Duda wierzy w odbudowę przemysłu stoczniowego

 • Autor: bad/PAP
 • 10 lutego 2016 13:41
Andrzej Duda wierzy w odbudowę przemysłu stoczniowego Prezydent Duda chce, by Polska rzeczywiście korzystała z morza. (fot.: twitter/Kancelaria Prezydenta)

Wierzę, że dzięki współpracy biznesu, samorządu i państwa polskiego polski przemysł stoczniowy się odbuduje - powiedział prezydent Andrzej Duda, goszczący w środę w Pucku na uroczystościach 96. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem.

"To jest dla nas wielkie wyzwanie, żeby Polska rzeczywiście korzystała z morza" - mówił prezydent goszczący w środę w Pucku na uroczystościach 96. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem.

Do tego - jak dodał - potrzeba silnej i sprawnej marynarki wojennej, dobrze działających portów i stoczni, które znów będą mogły produkować statki.

"Trzeba sobie powiedzieć, że po tych wszystkich trudnych latach coś zaczyna drgać - mamy powrót do produkcji stoczniowej, na razie tej specjalistycznej, ale wierzę, że dzięki synergii biznesu prywatnego, samorządu, ale także i polskiego państwa, które będzie to wspierało, polski przemysł stoczniowy się odbuduje. I w Gdańsku, i w Gdyni, i w Szczecinie i - daj Boże - jeszcze w Elblągu" - powiedział Andrzej Duda.

Wyraził nadzieję, że "będziemy znowu budowali statki i staniemy się w tym zakresie światową potęgą, że polskie porty będą znaczącymi punktami na mapie przewozów oceanicznych i morskich na świecie".

Bałtyk - podkreślał prezydent - jest naszym oknem na świat, stwarza nam wielkie szanse rozwojowe. Tego - kontynuował - nie wolno zmarnować.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • nękany konkurencją 2016-02-15 21:34:04
  Energomontaż Północ Gdynia jakoś sobie radzi, pomóżcie Rządowi Notable ludziom, którzy coś jednak w tych warunkach silnej konkurencji usiłują ocalić z pożytkiem dla Polski i Polaków!
 • człowiek z Trójmiasta 2016-02-15 15:27:32
  Jak PAD chce odbudowywać przemysł stoczniowy, i żeby Polska mogła korzystać z Morza, nad którym szczęśliwie leży geograficznie (chociaż z tego już nic nie wynika) to niech najpierw Min. Ziobro "prześwietli " kolesi z MARS FIZ! Powodzenia!
 • H. Michałowski 2016-02-10 19:06:53
  P.A.Duda jest wogóle osobą bardzo wierzacą, więc nic dziwnego, że werzy w duchy.
 • Andrzej STAWSKI - Sopot 2016-02-10 19:05:42
  Pan Prezydent chyba ma na myśli, że jego mocodawca Imć Kartofel rozwali konkurencję stoczni chińskich, koreańskich i indyjskich, a Polska na trupach tych stoczni będzie prym wiodła na świecie. Ot idiotyczne myślenie PISlandii !!!!
 • Marek.S 2016-02-10 14:38:36
  Powiadają "Wiara" matką głupich! Nie macie nic, nie palcie więc PiS kościołów, jak w Braniewie ,wstyd i hańba posłanko Beatko z powiatu Chełmskiego. Przykro mi z powodu iż, nie zostałem zaproszony na miesięcznice Smoleńską, jako prawicowiec, zażenowany jestem takim stanowiskiem Prezesa! Marek.Skomorowski.1970@wp.pl Chełm ul.Budowlana 52, kod pocztowy 22-100.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA