REKLAMA

Andrzej Duda wieży, że rząd przemyślał podatek od handlu

 • Autor: PAP/GP
 • 27 kwietnia 2016 17:36
Andrzej Duda wieży, że rząd przemyślał podatek od handlu Andrzej Duda: Trzeba wprowadzić taki podatek, który da z jednej strony rozsądny dochód do kasy państwa, ale z drugiej strony pozwoli firmom nadal się rozwijać, utrzymać i rozwijać zatrudnienie, rozbudowywać swój potencjał. (fot.:facebook.com/andrzejduda)

Jestem przekonany, że polski rząd będzie postępował w sposób rozsądny w kwestii podatku od sklepów wielkopowierzchniowych - zapewnił w środę (27 kwietnia) w Lizbonie prezydent Andrzej Duda po rozmowie z prezydentem Portugalii Marcelo Rebelo de Sousą.

Na wspólnej konferencji z prezydentem Portugalii prezydent Duda, pytany o kwestię planowanego podatku od sklepów wielkopowierzchniowych, przyznał, że podczas rozmów poruszono też tematy związane z kwestią współpracy gospodarczej, także inwestycjami portugalskimi i pracą firm z kapitałem portugalskim w Polsce.

- Rozmawialiśmy w tym kontekście także o planowanych przez rząd działaniach o charakterze podatkowym - mówił.

Według Andrzeja Dudy prezydent Portugalii wyraził troskę.

- Ale ja zapewniam, że po pierwsze obydwaj rozumiemy, że każdy rząd ma prawo prowadzić politykę podatkową, po drugie polski rząd spogląda w sposób rozsądny na tę kwestię, bo żeby móc pobierać podatki, najpierw trzeba mieć od kogo - powiedział.

- Jeżeli podatki są takie, że firmy znikają, bo nie są w stanie funkcjonować, to to jest największa głupota, jaką można zrobić. Jeżeli firmy muszą przez to zwalniać pracowników, to to też jest głupota - zaznaczył prezydent.

Według niego trzeba wprowadzić taki podatek, który da z jednej strony rozsądny dochód do kasy państwa, ale z drugiej strony pozwoli firmom nadal się rozwijać, utrzymać i rozwijać zatrudnienie, rozbudowywać swój potencjał.

- Jestem przekonany, że rząd będzie postępował w sposób rozsądny. Proszę pamiętać o tym, że sprawa będzie również analizowana przez posłów, z pewnością będą się wypowiadali eksperci i wierzę w to, że żadna z powszechnie znanych w Polsce firm o kapitale portugalskim nie zostanie pokrzywdzona - podkreślił prezydent Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • PełenNadziei 2016-04-28 09:35:48
  "Jeżeli podatki są takie, że firmy znikają, bo nie są w stanie funkcjonować, to to jest największa głupota, jaką można zrobić. Jeżeli firmy muszą przez to zwalniać pracowników, to to też jest głupota - zaznaczył prezydent." Bardzo mądrze mówi Pan Prezydent. Szkoda tylko, że rząd widzi to nieco inaczej i chce tym nowym podatkiem zabić polski handel... Mam nadzieję, że zaczną w końcu słuchać skoro eksperci, handlowcy i Prezydent mówią wspólnym głosem, że podatek musi być skonstruowany mądrze.
 • pppg 2016-04-27 18:06:29
  J.Iwanow .No wlasnie jak mozna byc dziennikazem razaco lamiac j.polski
 • J. Iwanow 2016-04-27 17:52:10
  Andrzej Duda wieży czy wierzy? Kto to pisał?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA