REKLAMA

Andrzej Duda wynagrodził pracowników Kancelarii Prezydenta

  • Autor: GP
  • 07 kwietnia 2016 13:24
Andrzej Duda wynagrodził pracowników Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda wynagrodził pracowników kancelarii za rok 2015. (fot.:Michał Józefaciuk/wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 PL)

• Jak podało Radio ZET Andrzej Duda w grudniu ubiegłego roku miał przeznaczyć na nagrody dla pracowników swojej kancelarii blisko milion złotych.
• Nagrody wypłacono blisko połowie zatrudnionych.

Około południa, w czwartek (7 kwietnia) radio ZET podało informację o wynagrodzeniach za rok 2015 i premiach, jakie zostały wypłacone pracownikom Kancelarii Prezydenta. Suma wydanych premii to 862 500 zł, którymi prezydent nagrodził 261 swoich pracowników (średnio 3,3 tys. zł).

Media przypominają, że wraz z przejęciem majątku Kancelarii przez urzędników Andrzeja Dudy przeprowadzili oni audyt wydatków swoich poprzedników. Politycy obecnej głowy państwa krytykowali wówczas prezydenta Bronisława Komorowskiego, który opuszczając Kancelarię także wydał duże środki jako gratyfikacje.

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy kupiła także jeden samochód. Jest on wykorzystywany do transportu prezydenta w asyście samochodów, którymi podróżuje BOR. To Volkswagen Passat z wyposażeniem odpowiadającym wersji B8 Limousine Highline.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • alek 2016-04-07 22:23:07
    Radio zet niech lepiej rozlicz z wynagrodzeń członków TK, a szczególnie za orzeczenie w sprawie OFE.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA