REKLAMA

Andrzej Duda: Zmiana konstytucji to szansa także dla samorządów

  • Autor: aw/pap
  • 07 czerwca 2017 21:36
Andrzej Duda: Zmiana konstytucji to szansa także dla samorządów Spotkanie Andrzeja Dudy z mieszkańcami Gliwic (fot.Krzysztof Sitkowski/KPRP)

W środę (7 czerwca) prezydent Andrzej Duda odwiedził Zabrze i Gliwice. - Polska ma dzisiaj wiele szans rozwoju. Ma świetną sytuację gospodarczą właśnie dlatego, że jest dobrze zarządzana, że wreszcie zaczyna być tak dobrze zarządzana jak od lat dobrze zarządzane są Gliwice - mówił podczas spotkania z mieszkańcami.


Prezydent pogratulował Gliwicom "wielu sukcesów inwestycyjnych" takich jak budowa Drogowej Trasy Średnicowej, dokańczanej właśnie hali widowiskowo-sportowej, która - w jego ocenie - przyczyni się do rozwoju kultury, rozwoju oraz sportu, a także tzw. Nowych Gliwic, czyli zrewitalizowanej przestrzeni byłej kopalni, gdzie dzisiaj z powodzeniem działają m.in. nowoczesne firmy z branży IT.

Jak zaznaczył prezydent Duda to, że Gliwice są dziś dobrze rozwiniętym miastem i należą do najbardziej zamożnych miast w Polsce jest zasługą lokalnych władz.

"Kiedy patrzę na to, jako prezydent Rzeczypospolitej, to mówię: potrzebujemy jeszcze lepszej konstytucji w naszym państwie, tak by dawała jeszcze większe szanse rozwoju, by dawała możliwość jak najlepszego rozwoju właśnie wspólnotom lokalnym" - mówił. "By także dla samorządu stwarzała jeszcze większe gwarancje, niż to jest dzisiaj. Tak, żeby w naszym kraju rzeczywiście istniała równowaga władz, a nie sędziokracja, tylko prawdziwa demokracja, taka jak powinna być" - podkreślił prezydent.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Turysta. 2017-06-07 21:59:13
    "Prezydent"? na Papierze, on nic nie ma do gadki.Dyktatorek dyryguje nimi.Smiech na sali "Prezydent" Turysta na koszt Panstwa.Bardzo drogi Turysta.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA