REKLAMA

Andżelika Możdżanowska pyta o Trybunał Konstytucyjny

  • Autor: GP
  • 22 stycznia 2016 08:30
Andżelika Możdżanowska pyta o Trybunał Konstytucyjny Andżelika Możdżanowska twierdzi, że sytuacja w jakiej znalazł się TK sprzyja politycznie tylko jednej partii - PiS. (fot. twitter.com/nowePSL)

• Andżelika Możdżanowska była gościem porannego programu w TVN. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego pytała o podstawy, na mocy których ma być rozstrzygany spór o TK.
• Możdżanowska stwierdziła, że sytuacja w jakiej znalazł się TK sprzyja politycznie tylko jednej partii i jest nią PiS.

– Jakie kompetencje ma premier, szef rządu żeby proponować takie rozwiązanie ws. Trybunału Konstytucyjnego? - pytała retorycznie Andżelika Możdżanowska. Mówiła o zaproponowanym przez PiS rozwiązaniu powoływania ośmiu sędziów przez opozycję i siedmiu przez większość rządzącą. - To jest koń trojański, bo żeby wprowadzić to rozwiązanie trzeba zmieniać Konstytucję - argumentowała polityk PSL, zwracając uwagę, że na zmianę Ustawy Zasadniczej w obecnym parlamencie szans nie ma.

Przeczytaj o stanowisku szefowej Kancelarii Prezydenta wobec ultimatum PO.

W rozmowie Możdżanowska pokusiła się o ocenę sytuacji patowej wokół TK. W ocenie polityk PSL jest tylko jeden beneficjent całego zamieszania, i jest to PiS. - Pat konstytucyjny jest PiS-owi na rękę - konkludowała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA