REKLAMA

Anna Zalewska powołała wojewódzkich koordynatorów do spraw innowacji w edukacji

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 06 kwietnia 2016 23:21
Anna Zalewska powołała wojewódzkich koordynatorów do spraw innowacji w edukacji Minister wybrała koordynatorów spośród pracowników kuratoriów oświaty (fot. men.gov.pl)

Przygotowanie i przeprowadzenie pilotażowego wdrożenia nauczania programowania będzie jednym z zadań 16 wojewódzkich koordynatorów do spraw innowacji w edukacji.

Na wniosek Anny Zalewskiej, minister edukacji narodowej, spośród pracowników kuratoriów oświaty powołani zostali wojewódzcy koordynatorzy do spraw innowacji w edukacji.

Zadaniem 16 wybranych koordynatorów będzie nadzorowanie i monitorowanie działań na szczeblu poszczególnych województw w ramach programu pilotażowego wprowadzenia nauczania programowania. Program ten zaplanowano w oparciu o innowacje pedagogiczne w wybranych szkołach na wszystkich etapach edukacyjnych od 1 września 2016 r.

Czytaj też: Minister Mariusz Błaszczak zainaugurował nowy program nauczania klas policyjnych

Dodatkowo do zadań koordynatorów do spraw innowacji w edukacji należeć będą zadania wynikające z realizacji w edukacji rządowego Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.

Oprócz nauczania programowania, będą to m.in. zagadnienia związane ze wspieraniem szkół we wdrażaniu działań i rozwiązań z zastosowaniem TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych), zapewniających dodaną wartość edukacyjną, np. stosowanie e-podręczników i e-zasobów, wprowadzanie tzw. e-dzienników oraz skutecznych metod dydaktycznych aktywizujących uczniów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA