REKLAMA

Antoni Macierewicz: Chorwacja i Polska mają wiele do zrobienia dla NATO

  • Autor: aw/PAP
  • 27 grudnia 2017 15:13
Antoni Macierewicz: Chorwacja i Polska mają wiele do zrobienia dla NATO Minister Macierewicz: Chorwacja uczestniczy w batalionowej grupie bojowej stacjonującej w Polsce. Jesteśmy Chorwacji za to bardzo wdzięczni (fot.twitter.com/MON_GOV_PL)

Chorwacja i Polska mają za sobą długą drogę współpracy i wiele do zrobienia dla wzmocnienia NATO i naszej obrony przed jakąkolwiek agresją - mówił w Krakowie szef MON Antoni Macierewicz po spotkaniu z ministrem obrony Chorwacji Damirem Krsticzeviciem.

W środę (27 grudnia) w Krakowie w Centrum Operacji Lądowych - Dowództwie Komponentu Lądowego doszło do spotkania Macierewicz z ministrem obrony Chorwacji Damirem Krsticzeviciem.

Jak mówił po spotkaniu Macierewicz podczas spotkania rozmawiano m.in. o wspólnych projektach w wymiarze politycznym, a także o konkretnych działaniach łączących Chorwację i Polskę, zarówno teraz jak i w przyszłości. "Szczególnie o przemyśle zbrojeniowym, o współpracy naszych fabryk, które zajmują się produkcją karabinów bojowych" - doprecyzował Macierewicz.

Jak poinformował taka współpraca zostanie rozpoczęta między chorwackim zakładem produkującym karabinki i polskim Łucznikiem zapewne w styczniu 2018 r.

"Nie ma wątpliwości, że nasz sojusz będzie dobrze wzmocniony porozumieniem obronnym, które zostanie podpisane w I kwartale przyszłego roku. Ono już jest na ostatnim etapie uzgadniania między naszymi premierami, po akceptacji ministerstw obrony narodowej" - mówił dalej szef MON.

Jak dodał współpraca pomiędzy Polską a Chorwacja będzie także realizowana w ramach PESCO, "w ramach trwałej współpracy strukturalnej, obronnej UE". "Tutaj prawdopodobnie będziemy koncentrowali się na inicjatywie wzmocnienia małych i średnich przedsiębiorstw przemysłu obronnego" - powiedział Macierewicz.

"I Chorwacja i Polska mają za sobą długą drogę współpracy i wiele do zrobienia dla wzmocnienia NATO i wzmocnienia naszej obrony przed jakąkolwiek agresją. Jesteśmy razem i razem będziemy budowali pokój w Europie" - podsumował Macierewicz. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA