REKLAMA

"Antoni Macierewicz jest poważnym kandydatem"

  • Autor: TM
  • 02 listopada 2015 12:46
"Antoni Macierewicz jest poważnym kandydatem" Poważnym kandydatem na szefa MON jest Antoni Macierewicz (na zdjęciu) – powiedział Jarosław Gowin. Fot. youtube.com

Jeżeli nie zostanę ministrem obrony narodowej, poważnym kandydatem na to stanowisko jest Antoni Macierewicz - powiedział Jarosław Gowin. W trakcie kampanii to on został wymieniony przez Beatę Szydło jako przyszły szef MON.

Teraz z nieoficjalnych informacji wynika, że Gowin miałby zostać ministrem nauki i szkolnictwa wyższego.

Skład rządu jest już prawie gotowy, jednak nie chciał wymienić nazwiska żadnego z przyszłych ministrów - powiedział Gowin.

"2-3 dobrych kandydatów"

Są kandydatury pewne, ale ze mnie na mękach nie wydobędzie się informacji, kto może już czuć się ministrem. Nie wszystkie nazwiska są znane, bo w niektórych resortach jest 2-3 dobrych kandydatów i do przyszłej pani premier należy decyzja, która z tych osób najlepiej pasuje do drużyny – podkreślił Gowin, dodając, że spekulacje mediów tylko częściowo trafiają w prawdę

Dodał, że jest gotowy zarówno do pełnienia funkcji ministra obrony narodowej, jak i szefa resortu nauki i szkolnictwa wyższego.

"Propozycja nie została wycofana"

Nauka i szkolnictwo wyższe to jest dla mnie obszar naturalny, bo 10 lat byłem rektorem i wykładowcą, więc poradziłbym sobie z tym resortem. Propozycja żebym objął resort obrony narodowej nie została wycofana. Gdybym nie objął tego stanowiska, to Antoni Macierewicz jest poważnym kandydatem - zaznaczył Gowin.

Decyzje na temat składu rządu mają być znane w tym tygodniu, po posiedzeniu Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA