REKLAMA

Antoni Macierewicz ostro o Rosji

  • Autor: PAP/GP
  • 28 stycznia 2016 14:09
Antoni Macierewicz ostro o Rosji Macierewicz podkreślił, że proces przygotowywania odpowiedzi NATO na to wyzwanie jakim jest agresja rosyjska musi być kontynuowany na szczycie w Warszawie. (fot. mon.gov.pl)

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powiedział w czwartek (28 stycnia) po spotkaniu z szefową resortu obrony Niemiec Ursulą von der Leyen w Berlinie, że Polska i Niemcy zgadzają się co do tego, iż największym wyzwaniem dla pokoju jest agresywna polityka Rosji.

- Strona polska podkreślała zagrożenia, które związane są z agresją rosyjską na Ukrainie i groźbami, jakie są podnoszone ze strony Federacji Rosyjskiej wobec bezpieczeństwa w Europie, a szczególnie państw bałtyckich - powiedział Macierewicz dziennikarzom po spotkaniu.

- W tej kwestii, jeśli chodzi o skalę wyzwań i zagrożeń, łatwo się zgodziliśmy, że podzielamy tę opinię, że to jest największe wyzwanie dla pokoju w Europie - zaznaczył szef MON.

Macierewicz podkreślił, że proces przygotowywania odpowiedzi NATO na to wyzwanie, zapoczątkowany na szczycie w Walii w 2014 roku, "musi być kontynuowany na szczycie w Warszawie".

Minister zapowiedział dalsze rozmowy ze stroną niemiecką o konieczności wzmocnienia obecności NATO na flance wschodniej.

Relacja z wizyty szefa MON w Niemczech.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA