REKLAMA

Antoni Macierewicz: Polska na progu Wielkiej Nocy jest bezpieczna

  • Autor: jm/PAP
  • 15 kwietnia 2017 14:55

Polska na progu Wielkiej Nocy jest bezpieczna. To ofiarowaliście Wy, żołnierze polskiej armii, za co Polacy są Wam wdzięczni - zaznaczył szef MON Antoni Macierewicz, składając świąteczne życzenia. Jak dodał, armia się zmienia i jest coraz bardziej otwarta na nowe pokolenie.

"Rzeczywistość Polski na progu Wielkiej Nocy 2017 jest rzeczywistością przede wszystkim bezpieczną. To ofiarowaliście Wy, żołnierze polskiej armii. Za to Polacy są Wam wdzięczni, ale to wielkie zadanie, które dzisiaj w Wielkanoc razem podejmujemy i dlatego warto byśmy pamiętali, że Chrystus zmartwychwstał po to, żeby nas wszystkich wyzwolić, po to, byśmy się nie bali, ale kochali własny kraj i wszystkich ludzi dobrej woli" - mówił Macierewicz w świątecznych życzeniach, które w całości możecie obejrzeć w filmiku poniżej:

Szef MON życzył dobrych, błogosławionych, rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Zwrócił również uwagę, że Polsce potrzebna jest armia silna. Jak zaznaczył, obecnie jest ona zmieniana i budowana od nowa.

"Armia, która się zmienia personalnie jest coraz bardziej otwarta dla nowego pokolenia, ale nigdy nie tracąc doświadczenia oficerów, którzy tak olbrzymi kapitał zebrali przez ostatnie dziesięciolecia, zawsze będziemy go wykorzystywali, zawsze będziemy go pożytkowali" - podkreślił.

Szef MON przypomniał, że armię zasilą Wojska Obrony Terytorialnej. "Wojska, które budzą tak wiele nadziei i entuzjazmu w polskiej młodzieży, a zwłaszcza wśród młodzieży mniejszych ośrodków, prowincjonalnych ośrodków, jak się często mówi, z przekąsem czasami, ale przecież to prowincja tworzy Polskę, to tam bije serce Polski" - mówił.

Jak zaznaczył, polska armia zmienia się, ponieważ otrzymuje nowy sprzęt. "Dostaje nowy sprzęt z Polskiej Grupy Zbrojeniowej, z polskich zakładów, ale nigdy nie rezygnując z sięgania po najlepsze wzorce zewnętrzne. Dlatego mamy nadzieję podpisać w tym roku kontrakt na patrioty, na system antyrakietowy produkcji amerykańskiej, najnowocześniejszy, najskuteczniejszy, jedyny, który dotychczas jest stosowany i wykorzystywany w kilkunastu krajach świata" - powiedział Macierewicz.

Przypomniał, że od kilku tygodni w Polsce stacjonują wojska sojuszników, ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • prawica 2017-04-15 16:46:06
    Panie Ministrze MON powinien mieć stałe własne źródło dochodu, gdybym prowadził własną firmę mimo dofinasowania z budżetu Państwa jak Pan, zbankrutowałaby w przeciągu pól roku, wasze kwalifikacje w tym zakresie są poniżej zera. Wątpię czy załapiecie, podobnie jak z największą w historii aferą wokół gruntów, trzeba było lat obyście zrozumieli, czasu coraz mniej nie wprowadzajcie opinii publicznej w błąd . Z poważaniem. Marek.SREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA