REKLAMA

Antoni Macierewicz: Polska od lat nie była w tak dobrej sytuacji jak po dwóch latach rządów PiS

  • Autor: PAP/AT
  • 17 listopada 2017 07:36
Antoni Macierewicz: Polska od lat nie była w tak dobrej sytuacji jak po dwóch latach rządów PiS Nigdy sytuacja gospodarcza Polski nie była tak dobra - powiedział szef MON (Antoni Macierewicz, fot.mon.gov.pl/mjr Robert Siemaszko/CO MON)

Od wielu dziesiątków lat Polska nie była w tak dobrej i tak stwarzającej nadzieje sytuacji. Na pewno jest w tym olbrzymia zasługa formacji, która dzisiaj rządzi: PiS, obozu patriotycznego wokół PiS, ale też trzeba spojrzeć na sprawę szerzej - to jest zasługa dojrzałości narodu polskiego, który podjął decyzję poprzez głosowanie - powiedział szef MON Antoni Macierewicz.

• Polska od dziesiątków lat nie była w tak dobrej sytuacji jak po dwóch latach rządów PiS - powiedział Macierewicz.

• Przed rządem Rzeczypospolitej Polskiej i przywództwem politycznym stoi zadanie, żeby nic z tego dorobku nie uronić - dodał.

• Macierewicz przyznał, że oprócz aktywów są też słabsze strony.

• Wymienił brak kadr i brak długofalowego programu gospodarczego, nienawiść lewackich elit części środowisk europejskich, ale też amerykańskich.

"Dzisiaj, jak wielu innych, ja także patrzę na minione dwa lata, próbując podsumować i dokonać analizy jak działał rząd, co udało się zrobić, a czego niestety się nie udało, a także, na jakim etapie politycznym, gospodarczym, duchowym wreszcie, znajduje się Polska. Wydaje się, że pierwsze refleksje są zupełnie oczywiste. Od wielu dziesiątków lat Polska nie była w tak dobrej i tak stwarzającej nadzieje sytuacji. Na pewno jest w tym olbrzymia zasługa formacji, która dzisiaj rządzi: PiS, obozu patriotycznego wokół PiS, ale też trzeba spojrzeć na sprawę szerzej - to jest zasługa dojrzałości wszystkich Polaków, dojrzałości narodu polskiego, który podjął decyzję w swojej zbiorowości poprzez głosowanie, wolny akt wyborczy" - podkreślił Macierewicz w felietonie "Głos Polski" w Radiu Maryja i TV Trwam.

Minister obrony podkreślił, że przez dziesiątki lat wolne wybory były symbolem dążenia Polaków do niepodległości.

"Poprzez wolne wybory naród polski zdecydowanie wybrał opcję patriotyczną po wielu, blisko 30. latach błądzenia w zakamarku i zwodzenia go w bardzo różne strony. Co więcej, ten wybór wydał naprawdę dobry owoc? Nigdy sytuacja gospodarcza Polski nie była tak dobra. Wreszcie powróciła, nie werbalnie, ale praktycznie - sprawiedliwość społeczna jako istotne narzędzie, istotny owoc działania rządu polskiego na rzecz całego społeczeństwa, zwłaszcza tych najsłabszych; tych, którzy zarówno przez okres komunistyczny, potem przez okres rządów postkomunistycznego liberalizmu byli spychani na na margines" - mówił Macierewicz.

Szef MON wskazał, że nigdy nie towarzyszyła nam tak dobra sytuacja geopolityczna, podkreślając przy tym trwałe zaangażowanie administracji i wojsk Stanów Zjednoczonych na polskiej granicy wschodniej - na wschodniej flance NATO.

Czytaj też: Premier: To dopiero połowa gry, ale cieszę się, że prowadzimy do przerwy (WIDEO)

"Jeżeli do tego dodamy jeszcze niezwykły wzrost gospodarczy, ustabilizowanie i poprawę naszej sytuacji bytowej gospodarczej to zobaczymy, że Polska jest u progu naprawdę wielkiej szansy, a armia polska, która została w sposób zasadniczy zreorganizowana przez ten czas, oparta na młodych kadrach, oparta poza wojskami operacyjnymi na Wojskach Obrony Terytorialnej, rzeczywiście ma szansę w ciągu najbliższego czasu stworzyć 200-tysięczną siłę zbrojną, gwarantującą nam niepodległość" - dodał minister.

Macierewicz przyznał, że oprócz aktywów są też słabsze strony. Wymienił brak kadr i brak długofalowego programu gospodarczego, nienawiść lewackich elit części środowisk europejskich, ale też amerykańskich.

"Festiwal nienawiści, który widzieliśmy niedawno w Parlamencie Europejskim może szokować. Dla wielu jest powodem do wstrzymania się od zaangażowania po stronie patriotycznej, bo po prostu wydaje się, że ze strony tej nienawistnej lewicy jest tak wielka siła, że wstrzymuje ona wielu Polaków. Ale trzeba sobie zdać sprawę, nie ma nic za darmo. Dzisiaj mamy czego bronić. Te korzystne posunięcia, ta dobra zmiana ostatnich dwóch lat to jest dorobek narodu polskiego, który należy bronić, a rząd Rzeczypospolitej Polskiej, przywództwo polityczne PiS stoi przed nim obowiązek takiego skonstruowania dalszej działalności politycznej i organizacyjnej, żeby nic z tego dorobku nie uronić, odważnie iść do przodu" - zaznaczył Macierewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera..... 2017-11-17 11:30:47
    I to jest kolejne świadectwo, że p.Antoni potrzebuje pilnie wsparcia medycznego. Samozachwyt jest tylko jednym z objawów...tej euforii mającej naukową nazwę medyczną. Jeżeli ten Rząd uważa, że sprzedając i rozwalając DOBRA NARODOWE TO SUKCES? No to nie mamy o czym mówić, kolejna sprawa Puszcza Białowieska, ignorancja Szyszki to też sukces, to już paranoja, jak zakup gazu z Ameryki, gdzie Finlandię mamy w zasięgu ręki to sukces, to (...), gdzie budowa Niemieckich zakładów na Niemieckiej Ziemi w Polsce, to ZDRADA POLSKI, sprowadzając do Polski BANDYTÓW I MORDERCÓW Z USA tylko dlatego,że ma się urojenia....FASZYSTOWSKIE.....TO ZDRADA NARODU POLSKIEGO I ZDRADA STANU! To tylko niektóre przypadłości tego RZĄDU koszty są ZATRWAŻAJĄCE !!! I wpieranie POLAKOM SUKCES TEGO RZĄDU JEST EWIDENTNYM ZABURZENIEM CHOROBOWY.......DODAJĄC DO TEGO JESZCZE EMERYTURY DLA Żydów i Ukraińców, i pieniądze Polaków, które płyną do ludobójców szeroką rzeką...POLSKICH PIENIĘDZY. Ale dobrze,że jesteście ŻYDAMI te pożyczki spłaci sobie USA , IZRAEL I UKRAINA !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA