REKLAMA

Antoni Macierewicz rozpoczyna wizytę na Bałkanach

  • Autor: PAP/JS
  • 01 października 2017 12:52
Antoni Macierewicz rozpoczyna wizytę na Bałkanach W poniedziałek szef MON spotka się Zagrzebiu ze swoim chorwackim odpowiednikiem Damirem Krsticzeviciem (fot.mon.gov.pl)

Minister obrony Antoni Macierewicz udaje się w niedzielę (1 października) na Bałkany, gdzie na początku tygodnia spotka się ministrami obrony Chorwacji, Czarnogóry i Albanii.

W poniedziałek szef MON spotka się Zagrzebiu ze swoim chorwackim odpowiednikiem Damirem Krsticzeviciem; po południu w programie wizyty w Czarnogórze jest rozmowa z ministrem obrony tego kraju Predragiem Boszkoviciem.

We wtorek w Tiranie odbędą się rozmowy Macierewicza z minister obrony Albanii Oltą Xhacką.

Chorwacja weszła w skład Batalionowej Grupy Bojowej NATO wzmacniającej wschodnią flankę Sojuszu. Żołnierze chorwaccy dołączają do wielonarodowej Batalionowa Grupa Bojowej NATO, która stacjonuje od 1 kwietnia w Bemowie Piskiem i Orzyszu. Jej trzon stanowi ok. 800 żołnierzy z amerykańskiego batalionu kawalerii pancernej. W skład tej jednostki wchodzą też oddziały z Rumunii i Wielkiej Brytanii.

Czarnogóra - po tym, gdy 28 kwietnia parlament tego państwa ratyfikował traktat akcesyjny - 5 czerwca stała się oficjalnie 29. państwem członkowskim NATO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA