REKLAMA

Antoni Macierewicz spotka się z ministrem obrony narodowej Wielkiej Brytanii

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 19 stycznia 2016 20:11
Antoni Macierewicz spotka się z ministrem obrony narodowej Wielkiej Brytanii (fot.pis.org.pl)

· Antoni Macierewicz będzie uczestniczył w Edynburgu w polsko-brytyjskich konsultacjach.
· Podczas spotkania omówione zostaną aktualne zagadnienia dotyczące polityki międzynarodowej.
· W czasie wizyty w Wielkiej Brytanii, ministrowie odwiedzą miejsca pamięci polskich żołnierzy.

W środę, 20 stycznia, szef resortu obrony Antoni Macierewicz będzie uczestniczył w Edynburgu w polsko-brytyjskich konsultacjach ministrów spraw zagranicznych i obrony narodowej Polski i Wielkiej Brytanii.

Konsultacje będą się odbywały w formacie tzw. Kwadrygi (czterej ministrowie debatują wspólnie podczas posiedzenia plenarnego, poprzedzonego bilateralnymi spotkaniami szefów poszczególnych resortów).

Podczas konsultacji omówione zostaną aktualne zagadnienia dotyczące polityki międzynarodowej: brytyjskie propozycje związane z renegocjacją członkostwa w UE, konflikt rosyjsko-ukraiński oraz polityka UE wobec Rosji, Partnerstwo Wschodnie, postępy procesu rozszerzenia UE na Bałkanach, sytuacja na Bliskim Wschodzie. Ministrowie będą także rozmawiać na temat przygotowań do lipcowego Szczytu NATO w Warszawie.

W czasie wizyty w Wielkiej Brytanii, ministrowie odwiedzą miejsca pamięci związane z pobytem w Szkocji podczas II wojny światowej żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie (cmentarz polskich żołnierzy i lotników oraz monument Niedźwiedzia Wojtka).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA