REKLAMA

Antoni Macierewicz spotkał się z delegacją z USA

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 29 lipca 2016 11:34
Antoni Macierewicz spotkał się z delegacją z USA Wizyta delegacji USA miała miejsce w związku z implementacją postanowień Szczytu NATO w Warszawie (fot. MON)

Minister Antoni Macierewicz spotkał się z ambasadorem Paulem Jonesem i delegacją Departamentu Obrony USA.

Wizyta delegacji USA miała miejsce w związku z implementacją postanowień Szczytu NATO w Warszawie dotyczących wzmocnionej wysuniętej obecności wojsk Sojuszu na wschodniej flance. Głównym tematem były kwestie związane z zasadami obecności wojsk USA na terytorium RP, zarówno jako państwa ramowego dla grupy bojowej NATO, jak i amerykańskiej ciężkiej brygady.

Czytaj też: Czego Hillary Clinton oczekuje od Polski?

Dyskutowano także aspekty organizacji obrony terytorialnej oraz obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, bezpieczeństwa komunikacji i obrony przed cyberatakami. Podkreślono także znaczenie dwustronnej współpracy wywiadowczej i wymiany doświadczeń w tym zakresie.

Strona amerykańska podziękowała za zaangażowanie ministra Macierewicza w sprawę usprawnienia regulacji dotyczących przemieszczania się wojsk sojuszniczych w Europie, a także wyraziła uznanie za doskonałą organizację Szczytu NATO oraz ćwiczeń Anakonda 2016.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA