REKLAMA

Antoni Macierewicz: Ukraina naszym strategicznym partnerem

  • Autor: pt/pap
  • 14 sierpnia 2017 18:57
Antoni Macierewicz: Ukraina naszym strategicznym partnerem Niepodległa Ukraina, to dla Polski partner strategiczny, będziemy wspierać jej niepodległość - powiedział Antoni Macierewicz (fot.mon.gov.pl)

Niepodległa Ukraina, to dla Polski partner strategiczny, będziemy wspierać jej niepodległość – zadeklarował w poniedziałek minister obrony Antoni Macierewicz po spotkaniu ze swoim ukraińskim odpowiednikiem gen. armii Stepanem Połtorakiem.

Także ukraiński minister potwierdził strategiczne partnerstwo Polski i Ukrainy.

"Dla Polski, Ukraina niepodległa i cała jest partnerem strategicznym i będziemy wspomagali niepodległość Ukrainy we wszelki możliwy sposób" - powiedział po spotkaniu w Warszawie szef MON. Podkreślił, że Polska, jako jedyny kraj podpisała z Ukraina porozumienie o współpracy wojskowej.

"Chciałbym potwierdzić, że Polska była, jest i zawsze będzie strategicznym partnerem dla Ukrainy" - podkreślił Połtorak. "Kiedy byliśmy razem, zawsze zwyciężaliśmy" - dodał ukraiński minister.

Jak poinformowali ministrowie, rozmowy dotyczyły m.in. współpracy wojskowej i przemysłów obronnych, sytuacji bezpieczeństwa w Europie i świecie, a także rozwoju brygady litewsko-polsko-ukraińskiej

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA