REKLAMA

Antoni Macierewicz w Brukseli. Odbędzie się spotkanie ministrów NATO

  • Autor: GP
  • 15 lutego 2017 12:35
Antoni Macierewicz w Brukseli. Odbędzie się spotkanie ministrów NATO Minister Antoni Macierewicz odwiedzi Brukselę. (fot.:twitter.com/mon_gov_pl)

• Antoni Macierewicz odwiedzi Brukselę. Polityk będzie brał udział w rutynowym spotkaniu ministrów obrony państw NATO.
• Tematami spotkania mają być m.in. sytuacja na wschodniej flance NATO, Kanadyjska Grupa Bojowa na Łotwie, Państwo Islamskie oraz cyberprzestępczość.

Antoni Macierewicz będzie w dniach 15 i 16 lutego w stolicy Belgii. Polityk będzie uczestniczył w spotkaniu w Kwaterze Głównej NATO w Europie. Dwudniowy zjazd zbierze ministrów obrony narodowej państw Sojuszu na rutynowym spotkaniu.

- Podczas sesji roboczych ministrowie rozmawiać będą m.in. na temat: wysuniętej stałej obecności wojsk na wschodniej flance NATO (eFP) oraz wzmacnianiu flanki południowej - informował MON w komunikacie w środę (15 lutego), w pierwszy dzień spotkania. - Omówiony zostanie także strategiczny przegląd działań Sojuszu.

W środę minister Macierewicz weźmie również udział w spotkaniu ministrów,  podczas którego omówione zostaną kwestie związane z Kanadyjską Grupą Bojową na Łotwie. Stacjonowanie tej jednostki w nadbałtyckim kraju to element porozumienia zatwierdzonego przez szczyt NATO w Warszawie.

Z udziałem szefa MON odbędą się także rozmowy ministrów państw, które zaangażowane są w koalicję na rzecz walki przeciwko Państwu Islamskiemu. Ponadto poruszany ma być temat cyberbezpieczeństwa oraz współpracy na linii NATO i UE.

Podczas wizyty w Brukseli odbędą się także bilateralne spotkania szefa MON z m.in. z ministrem obrony Chorwacji oraz Estonii.

NATO przygotowuje też w ostatnim czasie stanowisko na zbliżające się rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Głowa najpotężniejszego państwa świata ma rozmawiać z liderami NATO na wiosnę, gdy odwiedzi Europę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Antoś w krótkich majtkach 2017-02-16 11:01:11
    Z naszym Ministrem Obciachu Niezmierzonego spotkać się chcą tylko odpowiednicy z Chorwacji i Estonii. Czuję się bezpiecznie mając gwarancje Estońskiej armii. Mam nadzieję że w razie ewentualnego konfliktu, udział w nim weźmie wszystkich 1000 żołnierzu z tego jakże skądinąd sympatycznego kraju.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA