REKLAMA

Antoni Macierewicz w Luksemburgu. Rozmowy m.in. o bezpieczeństwie Europy

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 19 kwietnia 2016 13:27
Antoni Macierewicz w Luksemburgu. Rozmowy m.in. o bezpieczeństwie Europy Podczas sesji roboczej ministrów obrony Unii Europejskiej rozmawiano o bezpieczeństwie Europy (fot. mjr Robert Siemaszko/DO MON)

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz przebywa w Luksemburgu, gdzie uczestniczy w spotkaniu szefów resortów obrony państw Unii Europejskiej, organizowanym w formule FAC.

W ramach kontaktów bilateralnych odbyły się spotkania szefa MON z ministrami obrony Rumunii i Bułgarii.

Przed południem odbyło się posiedzenie Rady Sterującej Europejskiej Agencji Obrony (European Defence Agency-EDA) poświęcone współpracy obronnej oraz omówieniu programów realizowanych pod auspicjami EDA.

Następnie rozpoczęła się sesja robocza ministrów obrony Unii Europejskiej, podczas której omówione zostały m.in. najważniejsze zagadnienia dotyczące aktualnej sytuacji bezpieczeństwa w Europie. W spotkaniu uczestniczył sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA