REKLAMA

Antoni Macierewicz z wizytą w Afganistanie. Czekał na to osiem lat

  • Autor: mon.gov.pl
  • 21 grudnia 2015 11:18
Antoni Macierewicz z wizytą w Afganistanie. Czekał na to osiem lat Macierewicz: czekałem na to spotkanie osiem lat i jestem szczególnie zadowolony, że mogę się z wami spotkać po tak długim czasie i powiedzieć, jak bardzo dla nas wszystkich ważne jest to, co robicie(fot. ppor. Robert Suchy/DKS MON)

W niedzielę (20 grudnia) minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkał się z polskimi żołnierzami służącymi w Afganistanie. Ministrowi towarzyszyli dowódcy: operacyjny RSZ gen. broni Marek Tomaszycki, Komponentu Wojsk Specjalnych gen. bryg. Jerzy Gut oraz Jednostki Wojskowej Komandosów płk Wiesław Kukuła - poinformował MON.

Jako pierwszych minister obrony narodowej odwiedził żołnierzy wojsk specjalnych, którzy swoją bazę mają w Kandaharze.

Podczas spotkania szef polskiego MON podziękował żołnierzom za ich nienaganną i pełną poświęcenia służbę.  - Rozmawiałem dziś o tym, jak wygląda wasza misja, jak wyglądają wasze osiągnięcia. To robi wrażenie nie tylko tutaj, ale także w kraju. Gratulacje to nie jest najlepsze słowo, które w takiej sytuacji można powiedzieć. (…) Ja czekałem na to spotkanie osiem lat i jestem szczególnie zadowolony, że mogę się z wami spotkać po tak długim czasie i powiedzieć, jak bardzo dla nas wszystkich ważne jest to, co robicie. Ważne nie tylko ze względu na to, jak wpływacie na sytuację w Afganistanie, ale przede wszystkim ze względu na to, jakie zdolności zdobywacie później dla służby w Polsce. Wszystko, czego się dziś dowiedziałem, wskazuje na to, że skuteczność ewentualnego działania, jeśli byłoby ono konieczne w Polsce, dzięki temu doświadczeniu będzie taka, jaka nam jest potrzebna – powiedział minister Antoni Macierewicz.

Obecnie żołnierze wojsk specjalnych służący w Afganistanie m.in. monitorują oraz koordynują operacje specjalne prowadzone przez siły afgańskie, a także prowadzą działania mające na celu rozwijanie zdolności taktycznych operatorów afgańskich sił specjalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA