REKLAMA

Arent „jedynką” PiS. Jest lista z okręgu olsztyńskiego

  • Autor: PAP
  • 10 września 2015 10:51
Arent „jedynką” PiS. Jest lista z okręgu olsztyńskiego Listę otwiera obecna posłanka Iwona Arent. Fot. pisolsztyn.org.pl

Posłanka Iwona Arent otwiera listę PiS do Sejmu w okręgu olsztyńskim. Szef struktur tej partii w regionie poseł Jerzy Szmit startuje z ostatniego miejsca. Większość pozostałych kandydatów to działacze samorządowi.

Oficjalna prezentacja olsztyńskiej listy kandydatów tej partii w wyborach odbędzie się po jej zarejestrowaniu, na początku przyszłego tygodnia. Działacze zbierają pod nią jeszcze podpisy poparcia - powiedział koordynator wyborczy PiS Artur Chojecki,

Jerzy Szmit ostatni na liście

Zgodnie z decyzją władz krajowych listę otwiera obecna posłanka Iwona Arent. Szef PiS w okręgu olsztyńskim poseł Jerzy Szmit, który był "jedynką" w poprzednich wyborach, tym razem otrzymał ostatnie miejsce na liście.

Kandyduje również trzech byłych posłów - z trzeciego miejsca Wojciech Kossakowski z Ełku, a z 10. Jerzy Gosiewski z Mrągowa. Przedostania pozycja przypadła działaczowi Akcji Katolickiej Edwardowi Ośko.

Wśród 20 kandydatów jest dwoje naukowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Z drugiego miejsca startuje założyciel Związku Tatarów Rzeczypospolitej, były imam gminy muzułmańskiej w Gdańsku, politolog prof. Selim Chazbijewicz. Na szóstym miejscu znalazła się dziekan wydziału nauk społecznych prof. Małgorzata Suświłło.

Samorządowcy i dziennikarka

Większość kandydatów to działacze różnego szczebla samorządów. PiS umieścił na liście m.in. wicestarostę z Gołdapi Grażynę Sendę, wiceprzewodniczącego rady powiatu mrągowskiego Sławomira Prusaczyka, radnego sejmiku Patryka Kozłowskiego z Nidzicy oraz radnego powiatu szczycieńskiego, prezesa SKOK im. św. Brata Alberta Szczepana Olbrysia.

Na liście jest dwoje przedstawicieli innych ugrupowań Zjednoczonej Prawicy - olsztyńska radna miejska Elżbieta Wirska z Solidarnej Polski i Michał Wypij z Polski Razem.

Do Sejmu z listy PiS kandydują również: dziennikarka z Kętrzyna Wioletta Czech oraz Karol Marchel - dyrektor szkoły podstawowej im. Lecha Kaczyńskiego w Chełchach k. Ełku.

Walka o Senat

Kandydatką do Senatu z okręgu olsztyńsko-nidzicko-szczycieńskiego została dziennikarka z Akcji Katolickiej Bożenna Ulewicz. Wcześniej działacze PiS rozważali poparcie w tym okręgu byłej posłanki PO Lidii Staroń, która ostatecznie wystartuje z własnego komitetu.

Natomiast w okręgu mazurskim działacze PiS zapowiedzieli poparcie do Senatu Małgorzaty Kopiczko - działaczki samorządowej ze stowarzyszenia "Dobro Wspólne", nauczycielki i autorki projektów edukacyjnych na rzecz społeczności romskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA