REKLAMA

ASF: 80 mln zł na łagodzenie skutków choroby

  • Autor: Portalspozywczy.pl
  • 07 października 2016 08:48
ASF: 80 mln zł na łagodzenie skutków choroby Środki będą wykorzystywane na wiele zadań związanych z łagodzeniem skutków występowania choroby. (fot. shutterstock)

• Będzie ponad 80 milionów złotych dodatkowo na łagodzenie skutków Afrykańskiego Pomoru Świń.
• To efekt przesunięć budżetowych oraz środki przeznaczone na sytuacje kryzysowe .
• Decyzję podjął resort spraw wewnętrznych i administracji.

Jak podaje Polskie Radio, MSWiA przeznaczy ponad 80 milionów złotych dodatkowo na łagodzenie skutków ASF. Z decyzji zadowolony jest wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki. Wskazuje, że środki będą wykorzystywane na wiele zadań związanych z łagodzeniem skutków występowania choroby.

"Chodzi o wykup świń czy utylizację sztuk zarażonych. Zdecydowaliśmy, że w razie występowania kolejnych ognisk wirusa, zwierzęta ze stad po prostu będziemy ubijać" - wyjaśnia wiceminister.

Przypomnijmy, że tydzień temu prezydent podpisał specustawę dotyczącą ASF, która zakłada, że powiatowi lekarze weterynarii będą mogli nakazać: sanitarny odstrzał dzików, ubój trzody chlewnej za odszkodowaniem oraz przestrzeganie zasad bioasekuracji. Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Więcej TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA