REKLAMA

Atak terrorystyczny w Nicei: Petru chce RBN wobec zagrożenia w czasie ŚDM

  • Autor: GP
  • 15 lipca 2016 11:18
Atak terrorystyczny w Nicei: Petru chce RBN wobec zagrożenia w czasie ŚDM Ryszard Petru, poseł na Sejm RP, lider Nowoczesnej, ekonomista. (fot.:twitter.com/Nowoczesna)

● Ryszard Petru zasugerował zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
● Argumentem ma być atak w Nicei, który w ocenie lidera Nowoczesnej zmienił sytuację terrorystyczną w Europie.
● Petru złożył kondolencje dla Francuzów.

W piątek (15 lipca) z ust polityków nie schodzi temat terroryzmu. Jest to efekt wydarzeń we Francji. W ataku terrorystycznym w Nicei zginęło 84 osób, a wiele zostało rannych.

Ryszard Petru, lider Nowoczesnej dotknął tej kwestii w czasie rozmowy politycznej na antenie TVP. W stacji informacyjnej Telewizji Polskiej Petru wyraził obawę o zagrożenie terrorystyczne w czasie Światowych Dni Młodzieży (ŚDM). Zasugerował, że Polska powinna ten temat omówić w czasie Rady Bezpieczeństwa Narodowego (RBM).

- Jako przywódca partii uważałbym za właściwe spotkanie w ramach RBN. Radę może zwołać prezydent Andrzej Duda - przypominał polityk. - Wiem, że takie spotkanie było, ale sytuacja jest nowa. Pokazuje to, że wszyscy jesteśmy zagrożeni - zaznaczył.

Polityk podkreślił, że Francja dobrze poradziła sobie z zabezpieczeniem mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2016, ale wydarzenia w Nicei pokazują, że nigdy nie można być do końca pewnym bezpieczeństwa.

Czytaj: Beata Szydło przekazała kondolencje po zamachu we Francji

- Dobrze by było wiedzieć, na ile jesteśmy bezpieczni - pytał Petru. - Jakie działania będą podejmowane, żeby sytuacji (podobnych do nicejskiej - red.) uniknąć?

Petru przypomniał, że lada moment w Polsce rozpoczną się ŚDM, a będzie to wydarzenie potencjalnie zagrożone terroryzmem.

Wcześniej w piątek Petru, podobnie jak inni polscy politycy, złożył kondolencje dla Francuzów

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA