REKLAMA

Atak terrorystyczny w Nicei: Polscy politycy i dziennikarze ślą kondolencje

  • Autor: GP
  • 15 lipca 2016 09:49
Atak terrorystyczny w Nicei: Polscy politycy i dziennikarze ślą kondolencje Premier Beata Szydło w czasie briefingu prasowego, na którym przekazała kondolencje po ataku terrorystycznym we Francji. (fot.:twitter.com/PremierRP)

● Polski MSZ przypomina jak można uzyskać informacje o atakach w Nicei. Kieruje do polskiego konsulatu w Lyonie.
● Premier Beata Szydło składa kondolencje narodowi francuskiemu.
● Politycy łączą się w bólu z ambasadorem Francji w Polsce.

W ataku terrorystycznym w Nicei zginęło ponad osiemdziesiąt osób. Tragiczna wiadomość obiegła świat. Dotarła także do Polski. Służby dyplomatyczne naszego kraju podjęły starania by ustalić, czy wśród ofiar są Polacy, a polscy politycy i osoby publiczne wyraziły swoje ubolewanie.

Głos zabrało także Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które przypomniało numery telefonów pod którymi można skontaktować się z polskim konsulatem, odpowiadającym za informacje z Nicei.

Kondolencje wyraziła także premier Beata Szydło, która aktualnie przebywa w Azji.

- Łączymy się wszyscy w bólu z narodem francuskim. Rodzinom ofiar chcę złożyć kondolencje w imieniu narodu polskiego dla narodu francuskiego. - Po czym dodała: - Wszyscy wyrażają ubolewanie, ogromny żal i ból, ale też wielki gniew wobec tych, którzy nie potrafią powstrzymać swoich tak brutalnych, godzących w życie ludzkie ataków. To są chwile, w których powinniśmy być wszyscy razem.

Twitter w piątek (15 lipca) rano został wypełniony informacjami o Nicei i wyrazami współczucia. Jerzy Polaczek przesłał swoje kondolencje ambasadorowi Francji w Polsce.

Zrobili to także politycy PO: Grzegorz Schetyna i Tomasz Siemoniak:

Piotr Muller, doradca ministra Jarosława Gowina, zastanawia się jaka przyszłość czeka Europę, skoro średnio co pół roku mamy do czynienia z atakiem terrorystycznym.

Bez komentarza sprawy nie pozostawili również Donald Tusk

 

oraz Bożena Buklewicz

Polskim politykom podziękował ambasador Republiki Francuskiej.

Dziennikarz i publicysta Samuel Pereira poprosił o modlitwę.

Dziennikarz Krzysztof Skórzyński z TVN zaapelował natomiast, by ograniczyć się w publikowanych materiałach w mediach społecznościowych, choć jego apel na pewno można też odnieść do telewizji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • giezeta80 2016-07-15 12:47:28
    Jak długo jeszcze Unia Europejska będzie dawać obywatelstwo terrorystom? Może pora posprzątać?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA