REKLAMA

Atak w Mali: Andrzej Duda wysłał depeszę kondolencyjną do prezydenta

  • Autor: PAP/AT
  • 21 listopada 2015 18:00
Atak w Mali: Andrzej Duda wysłał depeszę kondolencyjną do prezydenta Prezydent Andrzej Duda skierował depeszę kondolencyjną do prezydenta Republiki Mali Ibrahima Boubacara Keita w związku z zamachem (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl)

- Głęboko poruszony informacją o zamachu terrorystycznym w Bamako, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, składam na ręce Pana Prezydenta wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim dotkniętym tą tragedią - napisał Andrzej Duda w depeszy do prezydenta Mali.

Prezydent Andrzej Duda skierował w sobotę (21 listopada) depeszę kondolencyjną do prezydenta Republiki Mali Ibrahima Boubacara Keita, w związku z piątkowym (20 listopada) zamachem terrorystycznym w stolicy kraju Bamako.

W ataku na luksusowy hotel zginęło tam 21 osób, w tym dwóch islamistów, siedem osób zostało rannych.

"Głęboko poruszony informacją o zamachu terrorystycznym w Bamako, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, składam na ręce Pana Prezydenta wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim dotkniętym tą tragedią. Pragnę zapewnić, że w tych bolesnych i trudnych chwilach łączymy się w żałobie z rodzinami i bliskimi ofiar. Rannym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia" - napisał prezydent Duda.

Islamscy ekstremiści uzbrojeni w broń palną i granaty wdarli się w piątek rano do luksusowego 190-pokojowego hotelu z okrzykami "Allahu Akbar". Według zarządzającej hotelem grupy Rezidor w chwili ataku w środku znajdowało się ok. 170 osób, w tym 140 gości.

W operacji odbijania zakładników brały udział siły malijskie, wspierane przez specjalne jednostki francuskie i amerykańskie. Wsparcia akcji udzieliło ok. 40 członków antyterrorystycznego oddziału francuskiej żandarmerii (GIGN).

Do ataku na hotel przyznała ekstremistyczna organizacja Al-Murabitun.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA