REKLAMA

Ataki terrorystyczne, Szydło: Musimy być przygotowani do tego, co może się wydarzyć

  • Autor: PAP/AT
  • 23 listopada 2015 14:05
Ataki terrorystyczne, Szydło: Musimy być przygotowani do tego, co może się wydarzyć - Wierze głęboko w to, że sytuacja jest pod kontrolą, ponieważ państwa służby działają doskonale - mówi Beata Szydło (fot.facebook.com/BeataSzydlo)

- Żyjemy w takiej rzeczywistości, która wymaga, abyśmy cały czas byli przygotowani i czuwali nad tym, co się dzieje w Polsce - powiedziała premier Beata Szydło na spotkaniu z szefami służb mundurowych w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo priorytetem rządu

Spotkanie - jak powiedziała na wstępie Szydło - ma służyć rozmowie na temat bieżącej sytuacji i jej oceny. "Bezpieczeństwo, to jest rzecz w tej chwili dla naszego rządu nadrzędna, priorytet. Ja mówiłam o tym w czasie expose, że priorytetem rządu będzie bezpieczeństwo Polaków" - przypomniała szefowa rządu.

Jak zauważyła, sytuacja w Europie jest teraz bardzo skomplikowana - wymieniła zamachy w Paryżu oraz obławę na potencjalnych terrorystów w Brukseli. "Wiemy, że przede wszystkim musimy być bardzo dobrze przygotowani do tego, co może się wydarzyć i musimy przede wszystkim dbać o to, żebyśmy wcześniej mieli odpowiednie informacje i podejmowali też działania" - powiedziała Szydło.

Sytuacja jest po kontrolą

"Przede wszystkim chodzi o to, żeby obywatele czuli się bezpieczni. Ja wierze głęboko w to, że sytuacja jest pod kontrolą, ponieważ państwa służby działają doskonale" - oceniła.

"Ale bezpieczeństwo, to jest kwestia złożona. Żyjemy w takiej rzeczywistości, która dzisiaj wymaga, abyśmy cały czas byli przygotowani i czuwali nad tym, co się dzieje w Polsce" - powiedziała premier.

Szydło powiedziała, że chce, aby takie spotkania odbywały się regularnie. "Będę chciała, żebyśmy mogli spotykać się na bieżąco i informować wzajemnie o podejmowanych działaniach" - mówiła.

Premier Beata Szydło spotyka się w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa z szefami służb. Na miejscu są m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak, komendant główny policji generalny insp. Krzysztof Gajewski i komendant główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz. Tematem spotkania jest ocena stanu bezpieczeństwa w Polsce, m.in. w związku z niedawnymi zamachami terrorystycznymi w Paryżu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA