REKLAMA

Audyt rządów PO-PSL, Kaczyński: Rządy PO to dno

 • Autor: PAP/AT
 • 11 maja 2016 13:27
Audyt rządów PO-PSL, Kaczyński: Rządy PO to dno - To jest bardzo skrótowy i na pewno dalece niepełny opis tego, co działo się w Polsce w ciągu ośmiu lat rządów PO i PSL - powiedział prezes PiS (Jarosław Kaczyński, fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl)

- Liczba rzeczy złych była po prostu gigantyczna. Poziom rządów PO-PSL osiągnął dno - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Premier Beata Szydło przedstawiła w środę (11 maja) w Sejmie raport o rządach koalicji PO-PSL. Według Szydło w tym czasie Polacy stracili ok. 340 mld zł.

"To jest bardzo skrótowy i na pewno dalece niepełny opis tego, co działo się w Polsce w ciągu ośmiu lat rządów PO i PSL. Przy czym sądzę, że taki pełny audyt, który z czasem pewnie będzie gotowy, ale to musi trochę potrwać, to będzie do przedstawienia w parę dni, bo ilość rzeczy złych była po prostu gigantyczna. Poziom tych rządów osiągnął można powiedzieć dno" - powiedział Kaczyński dziennikarzom w Sejmie.

Zobacz relację live: Audyt rządów PO-PSL - komentarze i oceny

Pytany, czemu rząd przedstawia audyt z pracy poprzedniej ekipy dopiero pół roku po przejęciu władzy, Kaczyński oparł, że "to musiało troszkę trwać". "Pewnie kolejne też będą trochę trwały" - dodał.

Czytaj też: Politycy już ocenili audyt rządów PO-PSL

Prezes PiS pytany, czy premier Szydło przedstawi także podsumowanie sześciu miesięcy sprawowania władzy przez jej rząd, powiedział, że to jest pytanie do szefowej rządu. "Ja jestem bardzo zadowolony" - powiedział Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Franek 2016-06-26 14:41:35
  Do wyborcy: Zgadzamy się z TOBĄ!!! ROZLICZYĆ WSZYSTKICH ZŁODZIEI Z PO -PSL -PONOWOCZESNA!!!
 • wdzivny 2016-05-11 23:35:10
  Jak już Kaczyści coś rzekną, to musi być prawda, zresztą podobnie jak z wypadkiem smolećskim. Ze pogrążają obecnie Polskę na margines Europy i wprowadzają anarchistyczne rządy, to jakoś nie dostrzegają, bo w każdym roku budżet się realizuje i są koszty to proste. Niech policzą ile już obecnie kastują ich rządy.
 • wyborcy 2016-05-11 15:51:22
  Brawo Panie Jarosławie za odwagę i odpowiedzialność za nas Polaków i naszą Ojczyznę , wreszcie wiemy jak marnotrastwo i grabież naszych wspólnych pieniędzy publicznych ci dranie przehulali , ile mogą mieć naszych pieniędzy na kontach i jakie wielkie dobra luksusowe , jesteśmy pełni podziwu dla PANA. Teraz proponujemy personalnie rozliczyć tych barbarzyńców , wyroki sądowe sprawiedliwe i konfiskata mienia z zasobów pieniężnych i nieruchomości i przejęcia tych dóbr na rzecz Skarbu Państwa. Tak czynić dalej , niech sobie krzyczą , a ręka sprawiedliwości niech ich wreszcie dosięgnie , na to czekaliśmy , wreszcie prawda wyszła na jaw . PANIE JAROSŁAWIE PROSZĘ KONTYNUOWAĆ ROZPOCZĘTĄ , SOLIDNĄ PRACĘ dla dobra RZECZYPOSPOLITEJ.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA