REKLAMA

Audyt rządów PO-PSL, Kamiński: W ABW znaleziono listy z danymi osób z marszu "Obudź się Polsko"

  • Autor: PAP/AT
  • 11 maja 2016 13:12
Audyt rządów PO-PSL, Kamiński: W ABW znaleziono listy z danymi osób z marszu "Obudź się Polsko" - W sprawie marszu "Obudź się Polsko" delegatury ABW otrzymały pismo polecające podjęcie działań dla uzyskania pełnej wiedzy na temat marszu i udziału w nim osób z podległego terenu - powiedział Kamiński (Marsz "Obudź się Polsko", fot.youtube.com)

ABW działała ponadstandardowo m.in. w sprawie marszu "Obudź się Polsko" i innych legalnych manifestacji ówczesnej opozycji i obrońców życia - powiedział w Sejmie minister -koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Kamiński, przedstawiając informację z audytu w służbach specjalnych za lata 2007-15, podał, że w sprawie marszu "Obudź się Polsko" delegatury ABW otrzymały pismo polecające podjęcie działań dla uzyskania pełnej wiedzy na temat marszu i udziału w nim osób z podległego terenu.

Czytaj też: Politycy już ocenili audyt rządów PO-PSL

Uzyskano nazwiska organizatorów terenowych, ich numery telefonów, nazwy firm przewozowych, numery rejestracyjne autokarów, przewożących manifestantów oraz informacje o środowiskach przyłączających się do manifestacji - powiedział.

Zobacz relację live: Audyt rządów PO-PSL - komentarze i oceny

"Zaangażowanie służb w tym przypadku były absolutnie ponadstandardowe" - ocenił.

W zainteresowaniu ABW były tez uroczystości patriotyczne, np. Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, czy poświęcone żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych, a także manifestacje organizowane przez Ruch Obrońców Życia. "Odnalezione zostały meldunki tajnych współpracowników ABW, o treści rozmów prowadzonych w autokarach przewożących uczestników manifestacji" - powiedział.

Zaznaczył, że w archiwach ABW znaleziono listy z nazwiskami, adresami i numerami PESEL uczestników legalnych demonstracji, niepodejrzewanych o złamanie prawa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • tantus 2016-05-11 14:26:42
    I bardzo słusznie, że inwigilowano te środowiska. Wszak "Obudź się, Polsko!" brzmi prawie jak "Deutsche, erwachen!"REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA