REKLAMA

Audyt rządów PO-PSL, PO komentuje: Prezentacja audytu to kiepski kabaret i kłamstwo PiS

  • Autor: PAP/AT
  • 11 maja 2016 15:11
Audyt rządów PO-PSL, PO komentuje: Prezentacja audytu to kiepski kabaret i kłamstwo PiS - Prawda na temat 8 lat rządów PO-PSL to 450 mld złotych środków uzyskanych z Unii Europejskiej - powiedział Schetyna (Grzegorz Schetyna, fot.platforma.org)

• Kiepski spektakl, próba nerwowej reakcji na sobotni marsz opozycji - tak środową prezentację w Sejmie raportu nt. 8 lat rządów PO-PSL ocenił lider PO Grzegorz Schetyna.
• Przekonywał, że prawda o 8 latach rządów Platformy i Stronnictwa to 450 mld zł uzyskanych z UE.

Premier Beata Szydło przedstawiła w środę (11 maja) w Sejmie raport o rządach koalicji PO-PSL. Według Szydło w tym czasie Polacy stracili ok. 340 mld zł.

"To jest spektakl, nieudana odpowiedź na to, co zdarzyło się w sobotę na ulicach Warszawy, tak to czujemy i odbieramy. Widać taką próbę nerwowej reakcji ze strony PiS - prezesa Kaczyńskiego, premier Szydło, wszyscy są bardzo pobudzeni, szczególnie chcą coś udowodnić" - ocenił na środowej konferencji prasowej lider PO Grzegorz Schetyna.

Zobacz relację live: Audyt rządów PO-PSL - komentarze i oceny

Jego zdaniem, spektakl jest "kiepski". "Aktorzy nie radzą sobie z rolą i widać nieautentyczność całości" - podkreślił szef Platformy. Przekonywał, że "prawdziwe emocje i cała prawda były w sobotę na ulicach Warszawy". "Dzisiaj to, co słyszymy, co widzimy, jest nieprawdziwe. Liczby są nieprawdziwe, obrazy są nieprawdziwe, widzimy kiepski kabaret i kłamstwo" - mówił Schetyna.

Podkreślił, że "prawda" na temat 8 lat rządów PO-PSL to 450 mld złotych środków uzyskanych z Unii Europejskiej. "Jeżeli ktoś nie mówi o sukcesie, jeżeli ktoś nie jest w stanie powiedzieć choć trochę, choć jedno dobre słowo o tym, co zdarzyło się w ciągu 8 lat, to źle rozumie polski patriotyzm, źle rozumie polską rację stanu. Dzisiaj to widzieliśmy; dzisiaj widzieliśmy jeden wielki atak na polski rząd i na Polskę" - ocenił lider PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Łukasz 2016-06-26 14:33:06
    "KIEPSKI KABARET" to całe PO z NOWOCZESNĄ (SCHETRU) i ALIMENCIARZEM na czele!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA