REKLAMA

Audyt w ARiMR. Obajtek: Agencja straciła 6 mln zł

  • Autor: Sadyogrody.pl
  • 20 czerwca 2016 09:03
Audyt w ARiMR. Obajtek: Agencja straciła 6 mln zł Daniel Obajtek poinformował o zmniejszeniu - o cztery - liczby departamentów w Centrali Agencji oraz o zmianach w statucie (fot. ARiMR)

Prezes ARiMR, Daniel Obajtek poinformował na konferencji prasowej o audycie dotyczącym wynajmu nieruchomości dla ARiMR w poprzednich latach.

Jak wynika z przeanalizowanych 122 umów najmu, w niektórych przypadkach czynsz obciążający Agencję znacznie przekraczał ceny rynkowe najmu, które kształtowały się w okresie zawierania umów na danym terenie. Łączna strata z tytułu niekorzystnych finansowo umów wynosi około 6 mln zł.

Niekorzystne umowy zawierali ówcześni dyrektorzy oddziałów regionalnych Agencji, często łamiąc obowiązujące procedury. Prezes Obajtek zapewnił, że będą prowadzone renegocjacje tych umów. Zapowiedział również zwiększenie nadzoru Centrali ARiMR nad wewnętrznymi procedurami oraz zgłaszanie do organów ścigania przypadków naruszeń prawa.

Daniel Obajtek poinformował również o zmniejszeniu - o cztery - liczby departamentów w Centrali Agencji oraz o zmianach w statucie. Powiedział także, że udało się podwyższyć płace najmniej zarabiającym pracownikom ARiMR bez zwiększania puli środków przeznaczonych na płace.

Prezes Obajtek poinformował również, że ARiMR chce w przyszłości uniezależnić się od zewnętrznych dostawców systemów i usług informatycznych i w tym celu wzmocniony zostanie Departamentu Informatyki. Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest stworzenie Zamiejscowego Wydziału Informatyki w Lublinie.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA