REKLAMA

Audyt w spółkach Skarbu Państwa, Szydło: Jesteśmy jedynym rządem, który zaczął zmiany od siebie

 • Autor: PAP/AT
 • 22 stycznia 2017 10:55
Audyt w spółkach Skarbu Państwa, Szydło: Jesteśmy jedynym rządem, który zaczął zmiany od siebie Rady nadzorcze będą oceniały prace zarządu - powiedziała premier (Beata Szydło, fot.twitter.com/PremierRP)

• W tej chwili jest zupełnie nowa forma zarządu nad spółkami Skarbu Państwa - powiedziała premier Beata Szydło.
• Po zakończeniu audytu w spółkach Skarbu Państwa, prowadzonego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, zostaną wyciągnięte wnioski - wyjaśniła Szydło.
• Dodała, że opinia publiczna zostanie o nich poinformowana.

"Na mój wniosek Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło prace i analizę i poprosiłam o dokumenty i sprawdzenie umów w dużych, kluczowych spółkach Skarbu Państwa i te postępowania się cały czas toczą. Pierwsze analizy już się pojawiają, mogę powiedzieć, że po zakończeniu tego sprawdzania, bo cały czas to trwa, pojawiają się nowe informacje(...) zostaną wnioski wyciągnięte i opinia publiczna zostanie poinformowana - mówiła Szydło.

Dodała, że na tym etapie nie może powiedzieć, czym zakończą się te postępowania, ale jeżeli trwają "to należy założyć, że mogą pojawić się różne na końcowym etapie wnioski. Odpowiadając na pytanie, czy postępowanie CBA zakończy się skierowaniem wniosków do prokuratury powiedziała "również i te, o których wspomina pan redaktor".

"Jesteśmy pierwszym i chyba jedynym rządem, który zaczął od siebie dokonywać zmian. A polega to na tym, że w tej chwili jest zupełnie nowa forma zarządu nad spółkami Skarbu Państwa. Od 1 stycznia weszła w życie ustawa na mocy której likwidujemy Ministerstwo Skarbu Państwa, poszczególne resorty przejęły spółki i ministrowie będą sprawowali nad nimi nadzór. Na poziomie kancelarii premiera powstaje departament, który będzie koordynował te prace i będzie również pełnił rolę kontrolną" - powiedziała premier Szydło.

"Spółki Skarbu Państwa jak pozostałe mają organy kontrolne, rady nadzorcze, mają zarządy. Teraz zaczyna się okres, kiedy rady nadzorcze będą oceniały prace zarządu. To jest też ten moment, kiedy spółki zostaną ocenione, jeżeli chodzi o ich wynik ekonomiczny" - przypomniała premier dodając, że trwający obecnie przegląd resortów "nie służy wymianie ministrów - nie taki jest jego cel". "Rozmawiamy o planach rządu, o priorytetach rządu, o programie, o tym, co trzeba zrobić w tym roku" - powiedziała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • tantus 2017-01-22 18:25:30
  Rząd PiSS zaczął zmiany od siebie? Czy pani StraSzydło ma na myśli likwidację konkursów na stanowiska do służby cywilnej i obsadzenie ich "Misiewiczami"? A może mianowanie na wysokie stanowiska dawnych funkcjonariuszy PZPR? A może zmiany statutów spółek Skarbu Państwa, tak żeby można było tam mianować osoby bez odpowiedniego przygotowania? Faktycznie, takich rzeczy jeszcze żaden rząd po 1989 r. nie dokonał...
 • Stanisław 2017-01-22 18:10:43
  Dobra zmiana po wielicku; Dziennik Polski 1.10.2016 Rzecznik rządu zrezygnuje z mandatu radnego. Na sesjach bywał rzadko, ale 8800 zł diet dostał Kontrowersyjna sytuacja trwała od stycznia, kiedy Bochenek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wielickiego, został twarzą rządu. Zapowiadał wtedy, że nie rezygnuje z pracy w samorządzie, ale w rzeczywistości mało kiedy docierał z Warszawy na sesje do Wieliczki. Od stycznia do września udało mu się to tylko dwukrotnie, nie brał też udziału w pracach komisji merytorycznych. Mimo to co miesiąc wpływała na jego konto dieta radnego. Były to kwoty od 400 do 2000 zł, w sumie w tym roku 8800 zł. Sytuacja zaczęła budzić w powiecie niesmak. Pojawiły się opinie, że Bochenek „marnuje mandat”. Nie brakowało też głosów, że należy odwołać go z funkcji radnego. Przed rokiem; Pan Rafał Bochenek jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego, tego powiatu o którym było głośno w ostatnim roku nie tylko w prasie lokalnej; Dziennik Polski.17.01.15 Powiatowy skok na kasę DP.19.01.15 Dali sobie 170 tysięcy za harówkę bez tchu DP.19.01.15 Nie tylko odprawy i pieniądze za niewykorzystany urlop (wypowiedź Pana Bochenka) DP.20.01.15 Co władze PiS zrobią pazernemu staroście? DP.21.01.15 Pazerny starosta może stracić stanowisko DP.22.01.15 Starosta nie chce ale musi przeprosić DP.24.01.15 Waść, wstydu oszczędź DP.29.01.15 Opozycja chce odwołać wielickiego starostę Co prawda Pan Bochenek skrytykował praktyki stosowane w starostwie, niestety Pan Rafał Bochenek ani żaden z radnych PiS nie podpisali się pod wnioskiem o odwołanie starosty. Starosta honorowo nie złożył dymisji. Władze PiS nie odcięły się zdecydowanie od starosty wielickiego. PiS posiadający większość w Radzie Powiatu Wielickiego wybronił pazernego starostę.
 • piesnabarany 2017-01-22 15:27:03
  Dla opozycji "totalnej", to żadne wyjaśnienie. Oni by chcieli aby wyrzucić tych z PiS-u a wprowadzić z powrotem oszustów i złodziei, którzy "jeszcze trochę" a w białych rękawiczkach Tuska, sprzedaliby całą Polskę "razem z duszami", dla kapitału zachodniego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA