REKLAMA

Awanse generalskie: MON chce porozumienia. Prezydent zaskoczony decyzją Antoniego Macierewicza

  • Autor: AT/PAP
  • 26 listopada 2017 10:41
Awanse generalskie: MON chce porozumienia. Prezydent zaskoczony decyzją Antoniego Macierewicza Antoni Macierewicz i Andrzej Duda (fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

Prezydent jest zaskoczony decyzją ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza o wycofaniu wniosków o nominacje generalskie - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

"Prezydent nigdy nie kwestionował zasadności nadania stopnia generalskiego czy kolejnej gwiazdki temu czy innemu oficerowi. To, co było kontrowersyjne, czy jest linią, gdzie są różne zdania między BBN a ministrem obrony narodowej, to jest kwestia systemu kierowania i dowodzenia armią" - powiedział Łapiński w programie Radia Zet i Polsat News.

"To nie jest kwestia osobista blokowania tych generałów" - podkreślił rzecznik. Jak dodał, prezydent dowiedział się o decyzji szefa MON z komunikatu.

"Wnioski o awanse generalskie zostały wycofane, bo chcemy porozumienia z prezydentem. Były pewne różnice ocen, prezydent potrzebował dodatkowych informacji - odpowiedział wiceszef MON Bartosz Kownacki.

"Zostały wycofane, pewnie niektóre z tych nazwisk się powtórzą" - powiedział wiceminister w programie Radia Zet i Polsat News. "Mam nadzieję, że po rozmowie z prezydentem będzie to tak skonstruowane, by nie budziły one żadnych wątpliwości" - dodał.

W piątek (24 listopada) rzeczniczka MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz poinformowała, że w trosce o dobro Sił Zbrojnych RP i harmonijne współdziałanie organów konstytucyjnych w zakresie obronności, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz postanowił wycofać wnioski o awanse generalskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA