REKLAMA

Awanse i odznaczenia w przeddzień święta niepodległości

  • Autor: PAP/JS
  • 10 listopada 2017 20:41
Awanse i odznaczenia w przeddzień święta niepodległości Odsłonięto i pobłogosławiono wmurowane w filary Grobu Nieznanego Żołnierza nowe tablice upamiętniające obrońców polskiej ludności w walkach z ukraińskimi nacjonalistami na Wołyniu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce Wschodniej. (fot. MON/twitter)

W przeddzień święta niepodległości ponad 900 osób, żołnierzy i pracowników wojska, odebrało oficerskie awanse, medale i wyróżnienia. Szef MON Antoni Macierewicz podkreślił zasługi wojska dla odzyskania niepodległości.

Podczas uroczystości przed grobem Nieznanego Żołnierza minister podkreślił, że o niepodległość zabiegali zarówno działacze konserwatywni, jak i socjaliści, ale - dodał - "naród wyrąbywał sobie niepodległość przede wszystkim orężem".

"Nominacje i awanse przeobrażają armię polską równie skutecznie jak nowy sprzęt, modernizacja i sojusznicy, którzy stanęli w obronie naszych granic i naszego bezpieczeństwa" - mówił minister do awansowanych żołnierzy.

Odsłonięto i pobłogosławiono wmurowane w filary Grobu Nieznanego Żołnierza nowe tablice upamiętniające obrońców polskiej ludności w walkach z ukraińskimi nacjonalistami na Wołyniu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA