REKLAMA

Awantura o prawo łowieckie

  • Autor: PAP/GP
  • 08 lutego 2016 07:33
Awantura o prawo łowieckie Zmiany w prawie łowieckim utrudniają stwierdzenie, czy wolno od lutego polować, czy też nie. (fot.: Kevin Squeak/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Związek myśliwych i resort środowiska twierdzą, że nie ma zakazu polowań chociaż Sejm nie zdążył poprawić prawa łowieckiego - informuje "Rzeczpospolita".

Jesienią ówczesny rzecznik Polskiego Związku Łowieckiego alarmował, że w styczniu myśliwi mogą stracić prawo do polowania. Powód? Niewykonanie przez Sejm orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który nakazał zmienić prawo łowieckie.

Przeczytaj: Rząd na pomoc branży turystycznej

Orzeczenie do dziś nie jest wykonane, ale Ministerstwo Środowiska wydało komunikat, że polować można a teraz o tym samym przekonuje związek i podpiera się opiniami konstytucjonalistów. Ponadto niewykonanie planów łowieckich wiązałoby się z odszkodowaniami dla rolników i zwiększeniem rozpowszechniania się afrykańskiego pomoru świń - przekonuje rzeczniczka PZŁ Diana Piotrowska.

Według ekologów resort sprzyja myśliwym bo jego szef Jan Szyszko sam poluje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA