REKLAMA

Balcerowicz krytykuje prezydenta Dudę za słowa o aktach Kiszczaka

 • Autor: GP
 • 19 lutego 2016 13:22
Balcerowicz krytykuje prezydenta Dudę za słowa o aktach Kiszczaka Leszek Balcerowicz (fot.:youtube.com)

• Były minister finansów Leszek Balcerowicz ustosunkował się do wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy o sprawie akt gen. Kiszczaka, które mają kompromitować Lecha Wałęsę. 
• Ekonomista stwierdził, że prezydent nie potrafił ukryć satysfakcji z sytuacji i przypomniał, że ostrzegał przed głosowaniem w wyborach na Andrzeja Dudę.
• Leszek Balcerowicz bronił Lecha Wałęsy podkreślając, że jego zasługi są niezmywalne.

Prof. Leszek Balcerowicz w mocnych słowach odniósł się do opinii Andrzeja Dudy. Prezydent na temat odkrycia przez IPN akt gen. Kiszczaka, w których pojawiły się dokumenty dotyczące TW "Bolka", wypowiedział się w sposób następujący:

- Gdy ukazała się książka Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, dla wszystkich, którzy ją przeczytali, jasne było, jakie są fakty i jaka jest prawda - powiedział Duda. - To znamienne, że w szafie w prywatnym domu, u człowieka, który od lat nie pełnił żadnej funkcji publicznej, znaleziono dokumenty służb. To, że w domach były i są pewnie przechowywane dokumenty tego typu, będące tego typu świadectwem, to jest właśnie III RP.

Leszek Balcerowicz w wywiadzie dla Radia Zet skrytykował prezydenta Andrzeja Dudę twierdząc, że jego opinia jest wypełniona "nienawistną satysfakcją."

- (Andrzej Duda - red.) się odsłonił, moim zdaniem. Próbował użyć kwitów Kiszczaka, żeby podważyć osiągnięcia Polski po dwudziestu pięciu latach. I to było autentyczne, on się odsłonił, tyle w tym było takiej dzikiej satysfakcji. To zresztą nie jest pierwszy raz, bo ja czytałem artykuł Andrzeja Dudy w „Financial Times”, w którym on przedstawia w gruncie rzeczy obraz Polski w ruinie. Mówi o dzikiej korupcji, itd., itd. - przytaczał publikację Balcerowicz. - Więc chcę tylko jedno powiedzieć, ja pamiętam, że w kampanii prezydenckiej starałem się ostrzegać Polaków żeby nie wybierali "młodego Kaczyńskiego". My mamy "młodego Kaczyńskiego" na stanowisku prezydenta.

Po tych słowach twórca fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju i były wicepremier bronił osiągnięć Lecha Wałęsy argumentując, że jakakolwiek współpraca z SB nie może przyćmić wkładu byłego prezydenta w historię Polski.

Przeczytaj: Program 500 plus w konsultacjach społecznych

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • spragniony123 2016-02-20 08:20:15
  Panie Balcerowicz wychylił pan dzióbek jak powstawała Nowoczesna ale natychmiast schował się pan. Teraz wypełznął pan z nory i głosi światu że ostrzegał pan ludzi żeby nie głosowali na Dudę i pewnie tym ostrzeżeniem zrobił pan przysługę Prezydentowi Dudzie .Panie Balcerowicz prezydentem jest Pan Andrzej Duda większość w parlamencie ma PiS pod kierownictwem Pana Kaczyńskiego ,w senacie PiS ,prezesa Kaczyńskiego ma 60% .Wszyscy oni mówią rzeczy oczywiste nie zamiatają pod dywan jak by pan sobie pewnie życzył i przyjmij pan do wiadomości rzeczy oczywiste bo ze zgryzoty stracisz pan zdrowie.
 • AL39 2016-02-19 21:50:17
  Chyba naród nie może Panu wybaczyć odstawienie gorzały i sklonienie do nie tylko pracy ale istnej explozji przedsiębiorczości.Pana JK postrzegam jako nędzną kreaturę otoczoną zgrają pochlebców i marionetek.Swojski obrazek.dwóch ok.trzydziestolatków w sobotnie popołudnie, pod lipą i przy piwku namiętnie dyskutuje czy kupić statek do transportu żywca do Dani czy polegać na wynajmie. Rzecz dzieje się w Trzetrzewinie w Galicji gdzie pracowitość w nowej rzeczywistości kreuje nowych milionerów.Nie jest dla mnie istotna przeszłość PANA WAŁĘSY ale jego intuicja i ocena sytuacji robi na mnie wrażenie . Jak na razie tematem zasadniczym jest rozdawnictwo i idiotyczne plany dudy o odbudowie przemysłu.
 • GIENEK1356 2016-02-19 19:21:33
  GDYBY NIE BALCEROWICZ KTURY DOPROWADZIL ZNISZCZENIA PIERWSZEJ GOSPODARCEJ INICJATYWY POLAKOW I ODDANIE ZA SREBRNIKI JUDASZA GOSPODARKI BANKOW OBCEMU KAPITALOWI TO POLACY BEZ INTERWENCJI CWANIAKA OBECNIE MIELIBY WLASNY KAPITAL I ZARABIALI TYLE CO NIEMCY -DOPROWADZIL DO STLAMCZENIA ODDOLNEJ INICJATYWY POLAKOW I UPADKU TYSIECY POLSKICH FIRM -A POLACY TO WIEDZA I HISTORIA TO MU ZAPISZE JAKO LIKWIDATORA POLSKICH INICJATYW GOSPODARCZYCH
 • wdzivny 2016-02-19 15:50:57
  To jest typowo polskie zachowanie. Miernota usiłuje przys... człowieka , który o niebo nad nim guruje w mniemaniu, że tym sposobem siebie powyższy. Takie są sposoby Kaczyńskiego. By powyższyć nic nie znaczącego brata, usiłije przekonać naród, że popełniono na nim atentat, jakby z nim nie leciało wiele rówmych, albo i znaczniejszych ofiar. To samo z Prezydentem Wałęsą. Niedąugo dowiemy się, że to właśnie Kaczyńscy byli głównymi osobistościami, sprawcami załamania się komuny.
 • Sk 2016-02-19 14:29:25
  Panie Balcerowicz, chyba wreszcie nadszedł dobry czas aby rozliczyć skutki pana reformy, które dokonały ogromnych szkód dla Polski i Polaków. Ja sam chciałem pana podać pod sąd w czasie pańskiego urzędowania, ale nie znalazłem żadnej kancelarii prawnej, która odważyłaby się wówczas toczyć proces przeciwko Panu. Myślę i wierzę że wreszcie ktoś to zrobi i wszystko zostanie pokazane czarno na białymREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA