REKLAMA

Bańka: Dzięki Nawałce na Euro 2016 mamy "drużynę gwiazd"

  • Autor: GP
  • 29 czerwca 2016 14:30
Bańka: Dzięki Nawałce na Euro 2016 mamy "drużynę gwiazd" Minister Bańka w ogrodach Kancelarii Premiera, gdy Polska grała na Euro 2016 ze Szwajcarią. (fot.:twitter.com/msit_gov_pl)

• Minister sportu Witold Bańka podkreśla znaczenie trenera Nawałki dla polskiej kadry piłkarskiej, która gra na Euro 2016.
• Polityk obstawia wynik 2:1 dla Polski w spotkaniu z Portugalią w czwartek (30 czerwca).

W kontekście polskiego sukcesu sportowego, jakim niewątpliwie była wygrana polskiej reprezentacji na Euro 2016 we Francji ze Szwajcarią, polską drużynę pochwalił minister spotu i turystyki. Witold Bańka jest nie tylko dobrego zdania o polskich piłkarzach, ale mówi wprost, takiej drużyny nasz kraj długo nie miał.

- (Drużyna - red.) jest doskonale przygotowana przez trenera Adama Nawałkę - mówił minister. - Jestem optymistą, przejdziemy do półfinału - podkreślał w TVP Bańka.

Ministerstwo Sportu i Turystyki kibicuje polskiej reprezentacji, źródło: twitter.com

Co najbardziej imponuje w osobie trenera politykowi, który sam był sportowcem, to szacunek i autorytet, jakim darzy go zespół. Bańka jest zdania, że Nawałka dał radę przygotować piłkarzy wielowymiarowo, pod względem psychicznym, fizycznym i taktycznym.

- To jest drużyna gwiazd - dalej schlebiał reprezentacji polski minister. - To nie są anonimowi piłkarze, odgrywają kluczowe role w europejskich klubach, są znani na całym świecie. Ten "team spirit", który unosi się nad całą drużyną, to jest zasługa trenera Nawałki.

Minister liczy, że w najbliższym spotkaniu z Portugalią, w czwartek (30 czerwca) stosunek bramek ułoży się na korzyść biało-czerwonych. Polacy mają wygrać, wedle prognozy ministra 2:1.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA