REKLAMA

Banki chcą rozmawiać o propozycjach rozwojowych ministra Morawieckiego

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.PL
  • 16 lutego 2016 22:20
Banki chcą rozmawiać o propozycjach rozwojowych ministra Morawieckiego - Po kilku latach ciągłych kampanii wyborczych pojawił się punkt orientacyjny, do którego można się odnieść - mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. (fot.:Piotr Waniorek/PTWP)

Sektor bankowy chce dokładnie przyjrzeć się planowi rozwoju przedstawionemu przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. To wstępne założenia, które w najbliższych tygodniach bankowcy będą szczegółowo analizować.

Według bankowców, potrzebne są konkrety dotyczące systemu emerytalnego, programu demograficznego, ale na uwagę zasługuje zapewnienie warunków makrostabilnościowych a to jest bardzo ważne dla inwestorów krajowych i zagranicznych.

- Po kilku latach ciągłych kampanii wyborczych pojawił się punkt orientacyjny, do którego można się odnieść. Można coś doprecyzować i określić, jakie warunki muszą być spełnione żeby ten program się powiódł - powiedział nam Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich komentując przyjęty przez rząd plan rozwoju.

- Doprecyzowania będzie wymagał program demograficzny. Muszą się pojawić konkrety dotyczące systemu emerytalnego, który wymaga nowszego spojrzenia, niż te które było deklarowane w kampanii. Chodzi o znalezienie kompromisu, a nie radyklane zmiany, które były zapowiadane. Nie mam co do tego wątpliwości - podkreślił prezes Pietraszkiewicz.

Więcej o stanowisku sektora bankowego na WNP.PL

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • bankowiec nie bankier 2016-02-17 09:34:19
    Błąd w nazwie organizacji zwanej Związek Banków Polskich, powinno być Związek Banków w Polsce. Polskie banki to wyłącznie banki spółdzielcze, czyli obywateli polskich.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA