REKLAMA

Barbara Fedyszak-Radziejowska: Opozycja ma problemy programowe

  • Autor: PAP/AT
  • 12 stycznia 2018 09:44
Barbara Fedyszak-Radziejowska: Opozycja ma problemy programowe Platforma jest konserwatywna i liberalna. I, że te wartości, które dotyczą ochrony życia nie różnią PiS od PO - powiedziała doradczyni prezydenta (Barbara Fedyszak-Radziejowska, fot.prezydent.pl)

Opozycja musi zadać sobie poważne pytanie: jak sformułować merytorycznie program w społeczeństwie - powiedziała Barbara Fedyszak-Radziejowska z Kancelarii Prezydenta, odnosząc się do głosowania w Sejmie nad obywatelskim projektem ustawy liberalizującym prawo dot. aborcji.

Doradczyni prezydenta była pytana w Pierwszym Programie Polskiego Radia o głosowanie w Sejmie nad obywatelskim projektem ustawy liberalizującym prawo aborcyjne.

"Opozycja ma bardzo poważne problemy programowe. Myślę, że problem jest poważniejszy. To nie tylko kwestia techniki, czy socjotechniki działania opozycji, ale bardzo poważnych problemów programowych. Pani posłanka Joanna Fabisiak, pan poseł Marek Biernacki i pan poseł Jacek Tomczyk niczym nas nie zaskoczyli, ponieważ oni w PO, jeśli można tak powiedzieć, obsługiwali elektorat PO, który wierzył w to, że Platforma jest konserwatywna i liberalna. I, że te wartości, które dotyczą ochrony życia nie różnią PiS od PO" - zauważył Fedyszak-Radziejowska.

Czytaj tez: Nowoczesna ukarała posłów. Poszło o aborcję

Według niej w większości w Polsce jest przekonanie, że życie powinno być chronione od początku. Zaznaczyła, że w tej sytuacji opozycja musi zadać sobie poważne pytanie: jak sformułować merytorycznie program w społeczeństwie.

Sejmowa większość zdecydowała w środę, że obywatelski projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", zakładający liberalizację obowiązujących przepisów w sprawie aborcji, nie będzie procedowany. Do skierowania tego projektu do dalszych prac w sejmowej komisji zabrakło 9 głosów. Z kolei propozycja Komitetu Obywatelskiego "#ZatrzymajAborcję", zaostrzająca przepisy, trafiła do dalszych sejmowych prac.

Troje posłów: Marek Biernacki, Joanna Fabisiak i Jacek Tomczak zostali w czwartek przez zarząd PO wykluczeni z partii za złamanie dyscypliny podczas głosowań nad projektami ws. zmian w prawie aborcyjnym. Posłów, którzy nie wzięli udziału w tych głosowaniach, czekają kary klubowe.

W głosowaniu nie wzięło udziału 10 posłów Nowoczesnej: Adam Cyrański, Barbara Dolniak, Paweł Kobyliński, Jerzy Meysztowicz, Mirosław Pampuch, Marek Ruciński, Marek Sowa, Elżbieta Stępień, Krzysztof Truskolaski i Kornelia Wróblewska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA