REKLAMA

Barbara Nowacka: Opozycja powinna iść w dwóch blokach do wyborów parlamentarnych

  • Autor: PAP/AT
  • 15 lutego 2018 10:55
Barbara Nowacka: Opozycja powinna iść w dwóch blokach do wyborów parlamentarnych Obraz lewicy uporządkuje się po wyborach samorządowych - uważa Nowacka (Barbara Nowacka, fot.facebook.com/BarbaraANowacka)

Jestem zwolenniczką tego, żeby iść do wyborów parlamentarnych w podziale na dwa opozycyjne bloki - konserwatywnym i liberalno-lewicowym - powiedziała liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska Barbara Nowacka.

"Nikt rozsądny widząc, co robi Prawo i Sprawiedliwość, w jaki sposób próbuje zmieniać prawo wyborcze, nie powie dzisiaj, że wyklucza jakikolwiek wariant ze scenariusza" - powiedziała w czwartek Nowacka pytana w Radiu Zet, czy przed którymiś z wyborów - samorządowymi, europejskimi, czy parlamentarnymi - dojdzie do sytuacji, gdy przystąpi do rozmów koalicyjnych z szefem PO Grzegorzem Schetyną i szefową Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer.

"Jestem zwolenniczką tego, żeby iść do wyborów parlamentarnych w podziale na dwa opozycyjne bloki - konserwatywnym i liberalno-lewicowym. I to jest coś, co uważam, że byłoby dużo skuteczniejsze na dzisiaj" - powiedziała.

Czytaj też: Bez lewicy trudno będzie wygrać wybory

Jej zdaniem obraz lewicy uporządkuje się po wyborach samorządowych. Według Nowackiej konflikty między partiami na lewicy są dla ludzi niezrozumiałe, a dla niej absurdalne.

"A koniec końców będziemy i tak musieli się porozumieć na opozycji, żeby skutecznie walczyć z PiS, a po przejęciu władzy budując taką Polskę, która by dawała szanse również dzisiejszym wyborcom PiS żyć dobrze, godnie, spokojnie i nie z poczuciem tego, że coś im się zabrało" - powiedziała.

"Ale do tego potrzeba czegoś więcej niż agresywnej, antypisowskiej narracji" - podkreśliła liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • WoWa 2018-02-15 11:08:54
    Pani Barbaro - mam prośbę. Ja oczekuję zrozumiałego dla każdego Polaka 10-cio punktowego programu, który będzie zrealizowany jak Pani wejdzie do Parlamentu. Jest zbyt późno żeby się namawiać na to kto i jak pójdzie na wybory. Tym Pani wyborów nie wygra.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA