REKLAMA

Barbara Nowacka tworzy alternatywę dla PiS i PO. Jaki ma plan?

  • Autor: aw/pap
  • 22 kwietnia 2017 18:09
Barbara Nowacka tworzy alternatywę dla PiS i PO. Jaki ma plan? Liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka na konwencji jej stowarzyszenia (fot.twitter)

Mamy dość Polski Prawa i Sprawiedliwości i Polski Platformy Obywatelskiej – mówiła w sobotę (22 kwietnia) w Warszawie liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka na konwencji jej stowarzyszenia.


Kierowana przez Barbarę Nowacką organizacja zrzesza m.in. samorządowców i polityków zaangażowanych wcześniej w tworzenie Zjednoczonej Lewicy. Stowarzyszenie było jednym z organizatorów ubiegłorocznych "czarnych protestów" przeciwko rozpatrywanemu wówczas przez Sejm obywatelskiemu projektowi zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Wcześniej z jego inicjatywy powstał konkurencyjny projekt ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie zakładający przerywanie ciąży do 12 tygodnia, który także trafił do Sejmu jako obywatelska inicjatywa ustawodawcza komitetu "Ratujmy kobiety".

Na sobotniej konwencji w Warszawie zgromadziło się ponad 100 osób, w tym m.in. b. rzecznik SLD, a obecnie łódzki koordynator działań stowarzyszenia Dariusz Joński, Kazimiera Szczuka, wiceprezydent Poznania Tomasz Lewandowski, wiceburmistrz warszawskich Bielan Grzegorz Pietruczuk oraz wicemarszałek zachodniopomorskiego sejmiku Adam Ostaszewski.

"Inicjatywa Polska powstała z naszego poczucia, że mamy dość. Mamy dość tkwienia w konserwatywnym klinczu, mamy dość Polski plemiennej - Polski PiS-u i Polski Platformy" - mówiła Nowacka podczas konwencji.

Zaznaczyła, że Inicjatywa Polska dostrzega różnice między PiS-em a Platformą Obywatelską.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • WETERAN 2017-04-22 23:31:48
    cytata: "inicjatywa polska dostrzega różnice między PiS i Platformą Ob. - ...ale wspólny program pokona PiS"- a to co? Bełkot! Czyżby jakaś kolejna figurka w stylu ,,na wabia,, ? a nóż ,,załapią"REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA