REKLAMA

Bardzo drogie referendum. 35 mln zł na diety

  • Autor: TM/PAP
  • 02 września 2015 09:53
Bardzo drogie referendum. 35 mln zł na diety Karty do głosowania w referendum będą kosztować 4 mln zł. Fot gminabelchatow.pl

Jednodniowe referendum kosztuje 90 mln zł, z czego diety dla obwodowych komisji wyborczych to ponad 35 mln zł. Karty do głosowania będą kosztować 4 mln zł - powiedziała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj.

6 września Polacy odpowiedzą w referendum na trzy pytania: czy są "za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu"; czy są "za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa" i czy są "za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości, co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika".

Spis za ponad 7 mln zł

Jak mówi Tokaj, sporządzenie spisu osób uprawnionych do głosowania kosztuje ponad 7 mln zł.

Reszta to wspomaganie informatyczne, działalność komisarzy wyborczych, obwodowych komisji, wydatki kancelaryjne, w tym karty do głosowania i nakładki na karty - mówi.

Druga karta - koszty wzrastają o 4 mln zł

Jak podkreśla Tokaj, gdyby referendum zostało poszerzone o kolejne pytania i te pytania byłyby na tej samej karcie do głosowania, koszty referendum w ogóle by nie wzrosły.

Jeżeli byłaby to druga karta do głosowania, koszty wzrastają o 4 miliony - stwierdziła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA