REKLAMA

Baza NATO powstanie w Redzikowie. Prezydent i rząd świętują

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 13 maja 2016 11:04
Baza NATO powstanie w Redzikowie. Prezydent i rząd świętują Budowa naziemnej bazy systemu Aegis Ashore w Polsce to trzecia faza zintegrowanego amerykańskiego systemu obrony antyrakietowej, znanego pod nazwą European Phased Adaptive Approach. (fot.:twitter.com/nato)

W piątek (13 maja) w uroczystej inauguracji wezmą udział: prezydent Andrzej Duda, szef MON Antoni Macierewicz, przedstawiciele administracji USA z zastępcą sekretarza obrony Robertem Workiem i przedstawiciele innych krajów zaangażowanych w projekt.

Jak podała ambasada USA, w skład amerykańskiej delegacji wejdą też: ambasador Paul Jones, ambasador; admirał Mark Ferguson, dyrektor amerykańskiej Agencji Obrony Antyrakietowej; wiceadm. James Syring oraz Frank Rose, zastępca sekretarza stanu ds. kontroli zbrojeń, weryfikacji i zgodności.

W czwartek (12 maja) oficjalnie ogłoszono gotowość operacyjną bazy tego samego systemu tarczy antyrakietowej w Deveselu w Rumunii. Uroczystość odbyła się z udziałem sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga, przedstawicieli władz amerykańskich i rumuńskich.

Więcej na PortalSamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA